Skip to main content

Inkstų ligos dažniausiai prasideda „tyliai“ – nejaučiama jokių simptomų. Laiku jų negydant pasekmės būna labai liūdnos. Sutrikus inkstų funkcijai nuodingos medžiagos pradeda kauptis organizme ir jį nuodija.

Inkstai valo kraują, reguliuoja mineralinių medžiagų ir skysčių pusiausvyrą, padeda reguliuoti kraujospūdį, aktyvuoja vitaminą D ir atlieka kitas svarbias funkcijas. Apie prasidedančią inkstų ligą gali signalizuoti lėtinis nuovargis, miego sutrikimai, apetito praradimas, kojų tinimas ir kt. Reikia skubiai kreiptis į medikus, jei jaučiamas skausmas juosmens srityje, atsiranda šlapinimosi sutrikimai, pakinta šlapimo spalva, pykina.

Pirminė inkstų funkcijos įvertinimo programa leidžia įvertinti ne tik šių organų veiklą, bet ir uždegimines šlapimo sistemos ligas, nustatyti uždegimo stiprumą.

Išplėstinė įvertinimo programa padeda išsamiau ištirti inkstų veiklą ir galimus pažeidimus, anksti  diagnozuoti inkstų nepakankamumą. Ištiriami ankstyvieji inkstų funkcijos sutrikimo rodikliai, , inkstų glomerulų membranos pralaidumo rodikliai, nustatomos uždegiminės šlapimo takų ligos, uždegimo stiprumas.

Kaip skelbiama, lėtinės inkstų ligos paliečia kas dešimtą suaugusį žmogų. Apie 80–90 proc. ankstyvosios stadijos ligos atvejų lieka nediagnozuota, nes ligoniai nejaučia simptomų. Inkstų pažeidimų priežastys: įvairios infekcijos, cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas, širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas, alkoholis, gausus nuskausminamųjų vaistų vartojimas, paveldimumas ir kt.

Tyrimai:

  1. Bendras hematologinis tyrimas
  2. C reaktyvus baltymas (CRB)
  3. Glomerulų filtracijos greitis eGFR (CKD-EPI)
  4. Juostelinis šlapimo tyrimas
  5. Kalis
  6. Kreatininas
  7. Natris
  8. Šlapalas

Kaina 39,00 Eur