Skip to main content

Raudonukė, toksoplazmozė ir citomegalo viruso (CMV) sukelta infekcija – būtinai išsitirkite, ar turite imunitetą šioms ligoms, jei norite smarkai nerizikuoti savo kūdikio sveikata. Tai galima padaryti vienu metu paėmus kraujo ir pasinaudojus TORCH infekcijų programa.

Ypač pavojinga nėščiajai susirgti raudonuke pirmąjį nėštumo trimestrą – beveik 98 proc. tikimybė, kad kūdikis gims su širdies, smegenų apsigimimais, akli ar kurti, dažnai įvyksta persileidimai.

Sunkiausi padariniai kūdikio gali laukti tuomet, kai motina toksoplazmoze užsikrečia ankstyvoje nėštumo stadijoje. Ligos padariniai daugeliu atvejų gali išryškėti vaikystėje ar paauglystėje. Pavojus vaisiui užsikrėsti būna ir tuomet, kai moteris suserga ūmia toksoplazmoze likus 3 mėnesiams iki nėštumo. Ne kiekviena nėščioji, susirgusi ūmia toksoplazmoze, perduoda infekciją kūdikiui.

CMV infekcija nėščioji gali užkrėsti savo kūdikį dažniausiai pirmoje nėštumo pusėje – didesnė rizika, jeigu moteris pirmą kartą susiduria su šiuo virusu. Naujagimių CMV infekcija išryškėja per kelias dienas nuo gimimo: gali pagelsti kūnas, padidėti kepenys ir blužnis, išberti kūną, sumažėti atsakingų už krešėjimą kraujo ląstelių. Be to, pažeidžiama centrinė nervų sistema. Per gimdą virusą perduoda apie 1 proc. moterų, užsikrėtusių iki pastojimo. Galimas ir pogimdyvinis CMV infekcijos perdavimas, pavyzdžiui, per motinos pieną.

Raudonukės užkratas plinta oro lašiniu būdu, šaltinis – sergantieji šia liga. Kartais ligoniai raudonuke perserga patys to neįtardami. Toksoplazmoze užsikrečiama valgant nepakankamai termiškai apdorotą mėsą, neplautas daržoves, uogas ar vaisius, geriant užterštą vandenį ar pieną. CMV užsikrečiama per kraują, šlapimą, seiles, motinos pieną, ašaras, lytiniu keliu.

Tyrimai:

  1. IgG klasės antikūnai prieš citomegalo virusą (CMV IgG)
  2. IgG klasės antikūnai prieš raudonukės virusą (RUBV IgG)
  3. IgG klasės antikūnai prieš Toxoplasma gondii (T gondii IgG)

Kaina 45,00 Eur