Kiekvienais metais Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir apie 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio. Šia liga susirgti galimybę turi tiek vyresnio amžiaus moterys, tiek ir jaunos moterys. Tam įtakos turi ankstyvi lytiniai santykiai, lytinių partnerių kaita, imuninės sistemos nepakankamumas, rūkymas ir kitos priežastys. Nesubrendęs gimdos kaklelis yra labai imlus gimdos kaklelio vėžį sukeliančiai žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijai. Virusas patenka ant išorinių gimdos kaklelio ląstelių, kur puikiai prisitaiko prie žmogaus organizmo ir išsilaiko keletą metų. Vėliau dėl neaiškių priežasčių jis šias ląsteles pažeidžia. Paprastai moterys nežino, kad yra užsikrėtusios šiuo virusu, nes jis nesukelia jokių ligos požymių. Tam, kad sumažinti susirgimo gimdos kaklelio vėžiu tikimybę rekomenduojama visoms bent kartą metuose atlikti gimdos kaklelio ląstelių tyrimą, kad laiku būtų pastebėti jų pakitimai.

Šiai dienai Lietuvoje moterims galima pasiūlyti atlikti du skirtingus tyrimus: valstybės finansuojamą prevencinės programos onkocitologinį PAP tyrimą ir tyrimą iš skystosios terpės. Šie metodai skiriasi mėginio paruošimo technika, rezultatyvumu ir papildomų tyrimų galimybėmis. Naudojant skystą terpę, šepetėlis su visa tyrimui paimta medžiaga nuo gimdos kaklelio iš karto įmetamas į buteliuką su fiksuojančia terpe. Tokiu būdu į laboratoriją siunčiamos tirti visos paimtos ir vienodai fiksuotos ląstelės. Atliekant tyrimą, eliminuojamos kraujo ląstelės, pašalinami eritrocitai, priemaišomis neužgožiamas regėjimo laukas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad citologinį tyrimą atliekant skystų terpių metodu, gali būti nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir iki 10 kartų sumažėja netinkamų tirti tepinėlių skaičius. Kitas svarbus privalumas atliekant citologinį testą iš skystos terpės, jog greta citologinio tyrimo iš tos pačios medžiagos galima atlikti papildomus tyrimus:  nustatyti žmogaus papilomos virusą (ŽPV), lytiškai plintančių infekcinių ligų sukėlėjus.

 

Mėginių paėmimas į skystąją terpę:
VILNIUJE Antakalnio g. 72; tel./faks. (8 5) 234 0972; mob. tel. 8 650 59644

 

UAB Medicina practica laboratorija bendradarbiauja su įvairiomis medicinos įstaigomis. Šiais telefonais gausite informaciją, kuriose medicinos įstaigose galima atlikti šį tyrimą.
VILNIUJE Mob. tel.: 8 640 24630
KAUNE Mob. Tel.: 8 615 26678
KLAIPĖDOJE, Tauragėje, Šilalėje, Šilutėje Mob. Tel.: 8 615 14045
ŠIAULIUOSE, Mažeikiuose, N. Akmenėje Mob. Tel.: 8 615 14036
PANEVĖŽYJE, Zarasuose Mob. tel.: 8 656 21204

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...

Klauskite mūsų

Uždaryti

Jūsų klausimas išsiųstas!

Jei turite klausimų dėl laboratorinių tyrimų paskyrimo, atlikimo ar rezultatų įvertinimo, būtinai klauskite.
Mūsų darbuotojai yra savo srities profesionalai, turintys didžiulę darbo patirtį, kuria mielai pasidalinsime su Jumis.

Vardas *
El. paštas *
Nuoroda (include http://)
Tema *
Klausimas *
* Būtina užpildyti