Skip to main content

PASITIKRINK

 

Dėl gimdos kaklelio vėžio ir lytiškai plintančių infekcijų

 

VIENAS BD SurePathTM skystosios terpės tyrimas –

 

 DAUG ATSAKYMŲ

 

 

PATIKIMOS ŽINIOS APIE MOTERS SVEIKATĄ

BD SurePathTM Skystųjų terpių technologija užtikrina galimybę iš vienos paimtos medžiagos gauti kelių tyrimų atsakymus:

  1. Gimdos kaklelio CITOLOGINIO tyrimo
  2. LYTINIU KELIU PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ (PGR METODU) nustatymą:
  • 3-jų lytiškai plintančių sukėlėjų (Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma spp.) nustatymas (PGR)
  • 5-ių lytiškai plintančių sukėlėjų (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrheae, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma parvum, Ureaplasma spp.) nustatymas (PGR)
  • 6-ių lytiškai plintančių sukėlėjų (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrheae, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma spp., Trichomonos vaginalis) nustatymas (PGR)
  • 7-ių lytiškai plintančių sukėlėjų (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrheae, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma spp., Ureaplasma parvum, Trichomonos vaginalis) nustatymas (PGR)
  • Bakterinės vaginozės nustatymas (PGR) (Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginae, Lactobacillus spp.)
  1. ŽMOGAUS PAPILOMOS VIRUSO (PGR metodu) nustatymą: net 14-os aukštos rizikos genotipų  nustatymas ( 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68).
Button Text

Gimdos kaklelio citologinis tyrimas BD Du SurePathTM – labai tikslus, gyvybes gelbstintis tyrimas

SKYSTOJI CITOLOGIJA – GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO PREVENCIJAI

 

„Rekomenduoju visoms moterims atlikti skystosios citologijos BD SurePathTM tyrimą, kuriuo iki 60% tiksliau nustatomi ikivėžiniai gimdos kaklelio pakitimai”, – medicinos biologė Greta Dulkienė.

  • Tyrimais įrodyta, kad BD SurePathTM skystosios citologijos tyrimas yra 64,4% jautresnis nei paprastas PAP testas.*
  • Tyrimais įrodyta, kad skystosios citologijos BD SurePathTM PAP testas iki 10 kartų sumažina netinkamų vertinimui tepinėlių skaičių*. Tai labai svarbu, nes netinkamas PAP mėginys gali tapti praleista galimybe laiku diagnozuoti ligą.
  • Tyrimo metu šepetėlis su visa nuo gimdos kaklelio tyrimui paimta medžiaga įmetamas į buteliuką su fiksuojančia terpe. Tokiu būdu į laboratoriją siunčiamos tirti visos paimtos ir vienodai fiksuotos ląstelės.
  • Neskaudės. Skystosios citologijos tyrimas BD SurePathTM nėra skausmingas, jam nereikia išankstinio pasiruošimo.
  • Šis tyrimas padeda anksti aptikti gimdos kaklelio ikivėžinius pokyčius ir apsaugoti moterį nuo gimdos kaklelio vėžio.

 

* Fremont-Smith, M. et al. Comparison of SurePath Liquid-Based Papanicolaou Smear with the Conventional Papanicolaou Smear in a Multisite Direct-to-Vial Study. Cancer Cytopathology, Vol. 102 (5), 2004: 269-279 (Table 5). Also PrepStain® PI, Table 26.

** Ransdell JS, et al. Clinicopathologic correlation of the unsatisfactory Papanicolaou smear. Cancer 1997;81:139-43.

 

Kuo šis modernus tyrimas skiriasi nuo savo pirmtako, paprasto onkocitologinio PAP tyrimo?

Nors ląstelių šiems dviem tyrimams paimama taip pat (ginekologas, akušeris ar šeimos gydytojas vizito metu švelniai nuima ląstelių nuo gimdos kaklelio paviršiaus), skiriasi mėginio paruošimo technika ir tyrimo rezultatų patikimumas.

Pagrindinis skirtumas tarp šių technologijų – tai tikslumas ir atsakymų patikimumas.

Paprasto onkocitologinio PAP tyrimo metu paimamos pacientės ląstelės, kurios paskleidžiamos ant objektinio stiklelio ir tiriamas mėginėlis su visomis galimai jame esančiomis priemaišomis – krauju, gleivėmis ir kt.

Atliekant pažangesnį BD SurePathTM skystosios citologijos gimdos kaklelio PAP tyrimą, mėginys imamas į skystąją terpę, laboratorijoje sudėtingame įrenginyje visos reikiamos ląstelės atskiriamos nuo priemaišų. Gydytojui patologui pateikiamos tik vertinti reikalingos išgrynintos ląstelės, jam nebereikia stengtis įžiūrėti pakitimų tarp priemaišų. Todėl imant mėginius į skystąją terpę, tiksliau ir dažniau diagnozuojami ankstyvos stadijos pakitimai.

Senasis PAP tyrimas ant stikliuko dėl savo specifikos dažnai duoda netikslų atsakymą, rezultatas būna neaiškus ar netinkamas vertinti. Todėl moterims tenka kartoti tyrimą. Tuo tarpu imant mėginį į skystąją terpę, to beveik nepasitaiko.

Skystosios terpės BD SurePathTM turi dar vieną didelį privalumą – paėmus vieną mėginį, iš jo galima atlikti visus pagrindinius tyrimus, kurie suteiks informacijos apie pacientės „moteriškąją“ sveikatą.

 

ŽPV nustatymas: jei pakitimų nėra, įsitikinkite, kad nenešiojate aukštos onkologinės rizikos viruso

Taip pat siūlome atlikti ir kitą gimdos kaklelio vėžio prevencijai skirtą –  Žmogaus papiloma viruso (ŽPV) nustatymo tyrimą. Šio tyrimo metu nustatoma, ar moteris turi kurį nors iš 14 aukštos rizikos ŽPV genotipų: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 ir 68 genotipai. Moksliniais tyrimais patvirtintas visų šių ŽPV genotipų piktybiškumas – keliama rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu.

Net jei gimdos kaklelyje nėra pakitimų, gali būti, kad virusą „sugavote“ neseniai. Jeigu tai vienas iš aukštos rizikos viruso genotipų – galite susirgti vėžiu, todėl būtinas tolimesnis stebėjimas ir priežiūra.

Tyrimo metu tiksliai nustatoma, koks yra rasto ŽPV viruso genotipas. Tai pacientėms labai svarbu, nes po metų, pakartojus tyrimą, bus labai svarbu žinoti, kokį konkrečiai viruso genotipą turėjote anksčiau ir koks yra po metų. Jei randamas tas pats viruso genotipas – skambinama pavojaus varpais, mat tai reiškia, kad organizmas pats su virusu nesusidorojo ir gali būti prasidėję ląstelių pokyčiai.

Tuo tarpu jei randamas kitas ŽPV genotipas, tai reiškia, jog organizmas įveikė ankstesnį virusą. Dabar ten „įsitaisė“ naujas virusas, tačiau  smarkiai nerimauti dar nėra dėl ko, nes organizmas dar gali pats jį įveikti.

Iš to paties vieno mėginio galima pasidaryti ir lytiškai plintančių infekcijų tyrimus bei sužinoti visą spektrą būtinos informaciją apie kiekvienos moters sveikatą.

 

Kaip atliekamas tyrimas?

Tyrimas atliekamas iš gimdos kaklelio mėginių, paimtų į skystąją terpę SurePath. Ėminys imamas kartu su terpe pridedama Cervex-Brush šluotele. Ilgieji šluotelės šereliai įvedami į endocervikinį kanalą taip, kad šluotelės trumpieji šereliai kontaktuotų su išorine gimdos kaklelio dalimi. Šluotelė sukama 3-5 kartus pagal laikrodžio rodyklę. Šluotelės galvutė turi būti nuimama nuo kotelio (galvutė lengvai nusimauna) ir įmetama į skystąją terpę  SurePath. Mėginys siunčiamas į laboratoriją (indelį su mėginiu galima laikyti kambario temperatūroje iki 4 sav., šaldytuve (+4 C) – iki 6 mėn.).

 

Įspėjimas: BD SurePath™ šluotelės negalima naudoti nėščioms pacientėms po 10 nėštumo savaitės!

 

 

Mėginių paėmimas į skystąją terpę:

VILNIUJE Antakalnio g. 72; tel./faks. (8 5) 234 0972; mob. tel.  8 650 59644

UAB Medicina practica laboratorija bendradarbiauja su įvairiomis medicinos įstaigomis. Šiais telefonais gausite informaciją, kuriose medicinos įstaigose galima atlikti šį tyrimą.

VILNIUJE Mob. tel.: 8 640 24630

KAUNE Mob. Tel.: 8 615 26678

KLAIPĖDOJE Mob. Tel.: 8 615 14045

ŠIAULIUOSE Mob. Tel.: 8 615 14036

PANEVĖŽYJE Mob. tel.: 8 656 21204