Atbudus gamtai siaučia žiedadulkių audros, o jums varva nosis, kamuoja kosulys, byra ašaros ar net išberia odą. Greičiausiai tai ne peršalimas, o šienligė. Dabar daug pigiau galima išsitirti kraują UAB Medicina practica laboratorijoje – išsiaiškinkite, kam esate alergiškas.
Šiltėjantis klimatas vis labiau apsunkina kenčiančiųjų nuo šienligės (alergijos žiedadulkėms) gyvenimą. Žiedadulkės agresyvėja, o jų audrų sezonas pailgėjo beveik mėnesiu. Štai šiemet dar kovo pirmoje pusėje žirginėlius išpureno alksniai ir lazdynai. Dar laukia beržų, gluosnių, klevų, ąžuolų, įvairių žolynų žydėjimo banga.
Užklupti šienligės žmonės kasmet kenčia, spėlioja dėl ligos priežasties. Alerginė sloga labai primena peršalimą. Tačiau šienligės atveju gerklė būna mažiau paburkusi bei paraudusi, dažniausiai nekarščiuojama.
Dalis sergančiųjų alergija žiedadulkėms bando atspėti, kokių alergenų turi saugotis. O kiti pacientai renkasi pažangius kraujo tyrimus, kurie greitai duoda tikslius atsakymus.
Pastebima, kad dauguma alergiškų pacientų yra jautrūs kelioms augalų rūšims – kai kam šienligės sezonas gali tęstis nuo pavasario iki rudens. Be to, net 70–80 proc. žiedadulkėms alergiškų žmonių yra jautrūs kai kuriems vaisiams bei daržovėms.
Alerginę reakciją sukelia ne tik žiedadulkės, bet ir maistas, dulkių erkutės, grybeliai, cheminės medžiagos, naminiai gyvūnai ir kt. Paėmus kraujo saugiai nustatomi įvairūs alergenai.
Atskleidus alergijos kaltininką reikia vengti su juo bet kokio kontakto ar rinktis terapines priemones, nes dažnai pasikartojanti alerginė sloga gali komplikuotis – prarandama uoslė, skonio pojūtis, išsivysto bronchinė astma.
https://medicinapractica.lt/sveikink-pavasari-be-alergijos/