fbpx

ALLERGOMEDICA PROGRAMA

allergomedica-logoALLERGOMEDICA PROGRAMA – KODĖL REKOMENDUOJAME RINKTIS?

 

Tai detali alergijos diagnostikos programa, kurios metu įsijautrinimas 38 Lietuvoje dažniausiai aptinkamiems alergenams ištiriamas iki molekulinio lygmens, kuriuos sudaro iki 147 komponentų (alergenų molekulių), o gautus laboratorijos rezultatus įvertina gydytojas alergologas-klinikinis imunologas, todėl vos kartą pridavus kraujo mėginį po 7 darbo dienų nuo mėginio patekimo į laboratoriją gaunamas ne tik išsamus laboratorijos atsakymas, bet ir specialisto įžvalgos bei rekomendacijos.

Šia programa nustatomi:

  • Tikrieji alergijos sukėlėjai;
  • Gyvybei pavojingi alergenai;
  • Alergijos gydymo galimybės ir prognozės.

Kaip tai veikia:

allergomedica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programos kaina  – 139,00 €

KAS SUDARO ALLERGOMEDICA PROGRAMĄ? 

Allergomedica naudoja pasaulyje pripažintą aukščiausios klasės alergijos diagnostikoje sprendimą, kuris apjungia tiek kiekybinį, tiek kokybinį alergijos nustatymo metodą, leidžiantį atlikti detalią bei visapusišką paciento analizę.
1. Ištyrimas 36-iems Lietuvoje dažniausiai aptinkamiems alergenams (pelynas (kartusis kietis), rapsas, dilgėlė, beržas, pelėsiniai grybai (sausgrybis, galvenis, juodgrybis, pelėjūnas), lateksas, tarakonai, motiejukas, vištiena, kazeinas, miežiai, rugiai, obuolys, mielės, kviečiai, apelsinas, menkė, jautiena, kiauliena, pomidoras, krevetės, pienas, lazdyno riešutai, sojos pupelės, žemės riešutai, žirniai, kiaušinis, vištos plunksnos, šuo, arklys, katė, 2 rūšys namų dulkių erkių). Jeigu pacientui buvo įgėlusi bitė ar vapsva ir įgėlimo vieta smarkiai ištino – papildomas ištyrimas vapsvoms ir bičių alergenams.

2. Pirmojo žingsnio teigiamų alergenų ištyrimas auksiniu standartu pripažintu, tiksliausiu metodu, kad patvirtinti alergiją bei kiekybiškai pamatuoti organizmo įsijautrinimą.

3. Paciento jautrumo rastiems alergenams ištyrimas auksiniu standartu pripažintu metodu molekuliniame lygmenyje, kurio pagalba gydytojas gali sudaryti tinkamą planą alergijai kontroliuoti bei gydyti.

4. Gydytojo alergologo-klinikinio imunologo paciento anketos ir gautų tyrimų rezultatų įvertinimas.

5. Gydytojo alergologo-klinikinio imunologo įžvalgų ir rekomendacijų pateikimas.

KOKIO TIPO ALERGIJĄ NUSTATO ALLERGOMEDICA PROGRAMA? 

Allergomedica programa nustatoma I-ojo tipo (padidėjusio jautrumo) alergija, kuri sudaro 50% visų alergijų. Šio tipo metu susidaro specifiniai imunoglobulino E (IgE) antikūnai prieš alergeną. Tai organizmo atsakas į alergenus, pasireiškiantis minėtų specifinių antikūnų pagausėjimu kraujyje.

Likusius 50% sudaro uždelstos padidėjusio jautrumo alerginės reakcijos ir nealerginiai mechanizmai.

Jeigu atlikus Allergomedica programą I-ojo tipo alergija nenustatoma, reiškia Jūs neturite Iojo tipo alergijos tirtiems alergenams. Rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją alergologąklinikinį imunologą, kad galėtų Jus apžiūrėti, įvertinti būklę ir paskirti kitus reikalingus tyrimus, susijusius su Jūsų būkle, bei gydymą.

KOKIEMS SIMPTOMAMS ESANT REKOMENDUOJAMA ATLIKTI ALLERGOMEDICA PROGRAMĄ?

Rekomenduojama atlikti kai:
1. Pasireiškia dažnos peršalimo ligos;

2. Užsitęsusi ar sezoninė sloga;

3. Nosies užburkimas;

4. Čiaudulys;

5. Akių niežėjimas, paraudimas, ašarojimas;

6. Kosulio, dusulio priepuoliai;

7. Švokštimas;

8. Burnos gleivinės niežėjimas, patinimas valgant tam tikrą maistą;

9. Odos bėrimai;

10. Buvusios anafilaksinės reakcijos;

11. Kai įtariama alergija maistui, žiedadulkėms, namų dulkių erkėms, gyvūnams.

KAIP VYKDOMA ALLERGOMEDICA PROGRAMA?

1-asis alergijos diagnostikos žingsnis 

Laboratorijoje paciento mėginys paruošiamas tyrimui. Po paruošimo atliekamas 1-sis tyrimo žingsnis, kurio metu paciento kraujas ištiriamas dėl įsijautrinimo Lietuvoje labiausiai paplitusiems alergenams. Šis tyrimo žingsnis – labiausiai paplitęs visose Lietuvos diagnostinėse laboratorijose. Pirmojo žingsnio rezultatai suteikia informacijos apie tai, kokiems alergenams pacientas yra įsijautrinęs, tačiau neleidžia atsakyti į svarbiausią klausimą: „Ką daryti toliau?“. Atsakymui į šį klausimą Allergomedica programos tyrime naudojama unikali antro ir trečio žingsnių schema.
2-asis alergijos diagnostikos žingsnis
2-ojo žingsnio metu laboratorijos darbuotojai plačiau išnagrinėja paciento alergiją tiems alergenams, kuriems 1-ojo žingsnio metu buvo nustatytas įsijautrinimas, bei kiekybiškai pamatuoja alergenui specifinių IgE koncentraciją paciento kraujyje. Šis tyrimo žingsnis leidžia pateikti preliminarias rekomendacijas bei atsakyti į kitą svarbų klausimą – „Ar labai turėčiau susirūpinti dėl savo alergijos?“.
3-iasis alergijos diagnostikos žingsnis
Tikslioms ir visapusiškoms rekomendacijoms suformuluoti vykdomas 3-iasis tyrimo žingsnis. Jo metu pagal naujausią alergijos diagnostikos modelį paciento alergija išnagrinėjama molekuliniame lygmenyje. 3-iojo žingsnio metu nustatoma, kuriai iš alergeno sudedamųjų dalių pacientas alergiškas.
4-iasis alergijos diagnostikos žingsnis
Išsamų laboratorijos atsakymą bei paciento anketą, kuri užpildoma prieš priduodant kraują, išanalizuoja gydytojas alergologas-klinikinis imunologas.

5-iasis alergijos diagnostikos žingsnis
Gydytojas alergologas-klinikinis imunologas pateikia įžvalgas, ligos valdymo ir gydymo rekomendacijas. Toks visapusiškas įsigilinimas į paciento ligą leidžia:
1. Išaiškinti tikrąjį alergijos sukėlėją;

2. Parodyti, kurie simptomai pasireiškia dėl kryžminių reakcijų;

3. Įvertinti imunoterapinio gydymo galimybes ir prognozes;

4. Pasakyti, kokie alergenai gali sukelti ateityje gyvybei pavojingas būsenas.

 

KUO SKIRIASI ALLERGOMEDICA PROGRAMA NUO KITŲ ALERGIJOS TYRIMŲ? 

 

Įprastų alergijos tyrimų iš kraujo metu kraujo serumas ištiriamas pasirinktam skaičiui alergenų (20, 36, 60 ir t.t.). Tokio tyrimo rezultatai yra tik vienas iš žingsnių, reikalingų visavertiškam alergijos ištyrimui. Šis žingsnis yra tik pirmasis žingsnis Allergomedica programoje, nes jis neatsako į pagrindinius rūpimus klausimus:
1. Kam iš tikro esu alergiškas (-a)?

Alergenai yra sudaryti iš komponentų (alergenų molekulių), kurie savo sandara gali būti tarpusavyje panašūs, todėl kryžmiškai reaguoja. Tai reiškia, kad pirmajame žingsnyje nustačius pvz. alergiją beržui ir obuoliui, įsijautrinimas obuoliui gali būti susijęs su įsijautrinimu beržo žiedadulkėms, todėl būtina atlikti molekulinius tyrimus (Allergomedica programos 2 ir 3 žingsniai), kad išsiaiškinti, kuris alergenas yra tikrasis alergenas.

2. Ar rastas įsijautrinimas yra pavojingas mano gyvybei?

Kai kurie alergenai išprovokuoja anafilaksinį šoką, kuris, nesuteikus tinkamos pagalbos, gali baigtis mirtimi. Tik atlikus molekulinį tyrimą ir kiekybiškai pamatavus antikūnus jūsų kraujyje (Allergomedica programos 2 ir 3 žingsniai), galima sužinoti, ar įsijautrinimas rastiems alergenams jums pavojingas ir kiek pavojingas.

3. Kokios yra alergijos gydymo galimybės ir prognozės?

Net jeigu gautus įprasto alergijos tyrimo rezultatus komentuoja gydytojas alergologasklinikinis imunologas, vis dar nėra iki galo aiškūs 1-as ir 2-as klausimai. Naujausi statistiniai duomenys rodo, jog 45% visų gydymų imunoterapija yra neveiksmingi, nes gydymas skiriamas neatlikus molekulinių tyrimų. Allergomedica programos metu rastas įsijautrinimas ištiriamas iki molekulinio (giliausio) lygmens ir kartu su paciento anketa įvertinamas gydytojo alergologo-klinikinio imunologo, todėl vos kartą pridavus kraujo mėginį jau po 7 dienų gaunamas ne tik išsamus laboratorijos atsakymas, bet ir specialisto įžvalgos bei rekomendacijos.

KOKIEMS ALERGENAMS IŠTIRIAME PACIENTO JAUTRUMĄ?

Allergomedica programos metu paciento serumą ištiriame 36-iems Lietuvoje dažniausiai aptinkamiems alergenams. Jeigu pacientui buvo įgėlusi bitė ar vapsva ir įgėlimo vieta ištino, papildomai ištiriame vapsvoms ir bičių alergenams.
Įkvepiami alergenai:
– Pelynas (kartusis kietis), rapsas, dilgėlė, beržas, pelėsiniai grybai (sausgrybis, galvenis, juodgrybis, pelėjūnas), tarakonai, motiejukas, vištos plunksnos, šuo, arklys, katė, 2 rūšys namų dulkių erkės.
Maisto alergenai:
– Vištiena, kazeinas, miežiai, rugiai, obuolys, mielės, kviečiai, apelsinas, menkė, jautiena, kiauliena, pomidoras, krevetės, pienas, lazdyno riešutai, sojos pupelės, žemės riešutai, žirniai, kiaušinis.
Kiti alergenai:
– Lateksas, bitė, vapsva.

 

AR PAKANKA IŠTIRTI 36 ALERGENUS?

Allergomedica programos metu ištiriame 36 Lietuvoje dažniausiai aptinkamus alergenus bei papildomus 2 alergenus, priklausomai nuo paciento nurodytų simptomų. Ši alergenų panelė buvo sudaryta kartu su Lietuvos alergologais-klinikiniais imunologais bei pasitelkiant Pasaulio alergologų organizacijos (WAO) duomenis. Rytų Europoje ir Skandinavijoje vyrauja 12 pagrindinių alergenų, nustatančių I-ojo tipo alergiją:
1. 7 įkvepiami: beržas, motiejukas, pelynas (kartusis kietis), pelėsis, šuo, katė, namų dulkių erkės.

2. 5 maisto: pienas, kiaušinis, žuvis, soja, riešutai.
Allergomedica alergenų panelė sudaryta ne tik iš šių 12 pagrindinių alergenų, bet ir tų, kuriuos Lietuvos alergologai-klinikiniai imunologai rekomenduoja kaip svarbius tikslingam I-ojo tipo alergijos ištyrimui dėl kryžminių reakcijų nustatymo.

KOKIO AMŽIAUS VAIKAMS REKOMENDUOJAMA ATLIKTI ALLERGOMEDICA PROGRAMĄ?

Gydytojai alergologai-klinikiniai imunologai rekomenduoja atlikti Allergomedica programą vaikams nuo 2 metų, kadangi jaunesnių vaikučių virškinimo ir imuninė sistema dar nėra pilnai susiformavusi, be to, tyrimui reikalinga paimti nemažai kraujo (2 x 5ml). Tiesa, keletą kartų, tėveliams pageidavus, esame padarę tyrimus 1,5 metų vaikams.

AR REIKALINGAS SPECIALUS PASIRUOŠIMAS ALLERGOMEDICA PROGRAMOS TYRIMAMS? 

Allergomedica programos tyrimams nereikalingas specialus pasiruošimas – galite valgyti ir vartoti medikamentus (įskaitant vaistus alergijos simptomams malšinti) kaip įprasta!

KIEK KRAUJO REIKIA ALLERGOMEDICA PROGRAMAI? 

Allergomedica programai kraujas imamas vieną kartą, t.y. iškart imami 2 x 5ml tūrio mėgintuvėliai, kad pacientui nereiktų pakartotinai atvykti procedūrai tuo atveju, jeigu tyrimų atsakymai teigiami ir užbaigti tyrimams prireikia daugiau kraujo serumo.  Kraujas imamas iš venos.

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...