Daugumai laboratorinių tyrimų nėra vienų normos ribų, taikomų visiems žmonėms be išimties. Laboratoriniams tyrimams didžiulę įtaką turi žmogaus amžius ir lytis.

Pavyzdžiui, šarminė fosfatazė – fermentas, randamas kaulų ląstelėse, todėl šio fermento kiekiai priklauso nuo kaulinių ląstelių kiekio ir aktyvumo. Visiškai normalu, jei vaikų ir paauglių kraujyje šarminės fosfatazės kiekiai bus dideli – vaikai auga, tuo pačiu auga ir kaulai, tad dideli šio fermento kiekiai rodo sveiką kaulų augimą. Radus tokius pat kiekius suaugusiųjų kraujyje, tai gali būti sunkios ligos požymis: osteoporozės, kaulų vėžio ar kitų ligų.

Kitas pavyzdys – kreatininas. Jis gaminamas raumenyse, natūralaus jų darbo metu, o vėliau išskiriamas iš organizmo per inkstus. Dažniausiai kreatininas naudojamas inkstų funkcijai vertinti. Kadangi vyrai procentiškai turi didesnę raumenų masę nei moterys, vyrų kreatinino normos ribos yra didesnės nei moterų, todėl ir šio fermento kiekiai vyrams didesni.

Panašiai yra ir su fermentu kreatinkinaze, ypač viena forma jos forma CK-MB. Dideli šio fermento kiekiai parodo širdies raumens pažeidimą arba miokardo infarktą, todėl kreatinkinazė naudojama širdies infarktui nustatyti. Tik pradėjus naudoti CK-MB širdies infarktui nustatyti, daugumai senyvo amžiaus moterų infarktas buvo nenustatomas, nes jų kraujyje šio fermento kiekiai būdavo mažesni nei to paties amžiaus vyrų. Tai susiję su širdies raumens mase – vyrų širdis paprastai yra didesnė nei moterų.

Dar vienas pavyzdys – hemoglobinas ir eritrocitai (arba raudonosios kraujo ląstelės). Jie taip pat priklauso nuo natūralaus proceso – augimo. Be to hemoglobino ir eritrocitų kiekiai labai priklauso nuo moters menstruacinio ciklo ir nėštumo. Taigi šių laboratorinių tyrimų normos priklauso ne tik nuo amžiaus, bet ir nuo lyties.