Dėl vitamino D stygiaus gali susilpnėti imunitetas, o tuomet būna sunkiau pasipriešinti įvairioms ligoms. Kontroliuoti saulės vitamino kiekį leidžia tik kraujo ištyrimas.  

Nuo naujojo koronaviruso kol kas vaistų ar vakcinos nėra. Geriausia išeitis – jo išvengti arba pasistengti, kad galėtume lengviau įveikti COVID-19 infekciją. Pastebėta, kad ji yra pavojingiausia silpną imunitetą turintiems žmonėms. Todėl viešojoje erdvėje sklinda pasiūlymai, kokiais būdais galime geriau sustiprinti savo organizmą.

Čia svarbi vieta skiriama ir vitaminui D, kuris dar vadinamas hormonu. Prisiminti tyrimai, rodantys, kad šis saulės vitaminas padeda stiprinti imunitetą. Vitamino D stoka siejama su padidėjusia rizika susirgti gripu, peršalimo ligomis, plaučių uždegimu, bronchitu ir kt.

Specialistų pastebėjimu, gripo ir naujojo koronaviruso perdavimo keliai ir simptomai yra panašūs.  Tačiau su COVID-19 anksčiau dar nebuvome susidūrę, todėl imuniteto šiam virusui neturime. Pabrėžiama, kad kol kas nėra ištirta, ar vitaminas D veikia prieš COVID-19.

Apskritai vitaminas D yra labai svarbus daugeliui organizme vykstančių fiziologinių procesų, kaulų ir dantų būklei, gliukozės ir riebalų apykaitai, estrogenų sintezei ir kt. Kai jo stinga, jaučiamas nuovargis, apima depresija, gali keistis net ir jaunų žmonių kaulų struktūra, mažėti raumenų jėga, kisti kiaušidžių veikla, atsirasti kitų rimtų pasekmių sveikatai.

Vis tik daugybė žmonių, kuriems trūksta vitamino D, iš pradžių nejaučia jokių blogų požymių. Jie išryškėja gerokai vėliau – kartais net ir po dešimtmečio. Tiksliai nustatyti saulės vitamino kiekį organizme galima tik paėmus kraujo ir atlikus vitamino D tyrimą.

Akcija vyksta iki 2020 m. kovo 31 d.: https://medicinapractica.lt/akcijos-4/vitaminas-d/

Nuotraukos šaltinis: https://timesofsandiego.com/crime/2020/01/28/possible-coronavirus-infection-eyed-in-san-diego-county-results-expected-soon/