Ar žinojote, kad spalio 29 d. minima pasaulinė psoriazės diena?

Tai kasmetinė diena, skirta žmonėms, sergantiems psoriaze.

Psoriazė – uždegiminė odos liga

Psoriazė yra odos liga, dėl kurios ant odos atsiranda iškilę raudoni žvynuoti plotai. Žmonių, sergančių psoriaze, odos ląstelės auga neįprastai greitai, o tai sukelia psoriazinės odos pažeidimus. Tuo pačiu metu imuninė sistema aktyvuojama netinkamu būdu. Paprastai paveiktos odos vietos yra už alkūnių, kelių ar galvos odos, tačiau jos gali atsirasti ir kitose vietose, tokiose kaip vokai, ausys, burna ir lūpos, rankos, pėdos ir nagai. Imuninė sistema ir genetika vaidina svarbų vaidmenį ligos raidoje ir paprastai tai sukelia psoriazės paūmėjimą. Tačiau mokslininkai vis dar nežino, kas būtent sukelia psoriazę. Dabartinių tyrimų duomenimis, psoriaze serga maždaug 2% pasaulio gyventojų, o nuo šios ligos kenčia daugiau nei 8 milijonai amerikiečių. Psoriazė turi būti gydoma išsiaiškinus pagrindines priežastis, taip pat atsižvelgiant į tai, kad ši liga dažnai siejama su kitomis sunkiomis sveikatos ligomis – diabetu, širdies ligomis ir depresija.

Mityba vaidina svarbų vaidmenį sergant psoriaze

Kai kurie odos sutrikimai, susiję su maistu, yra susiję su ligos kilme, pavyzdžiui, psoriazė, spuogai, dermatitas ar dilgėlinė. Sveikatos ekspertai ir tyrėjai sutinka, kad yra kelios mitybos strategijos, padedančios gydyti psoriazę (pvz., badavimas, vegetariška mityba, kuriose gausu omega-3 riebalų rūgščių iš žuvų taukų). Sveikas gyvenimo būdas kartu su svorio metimu yra naudingas pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo ar sunkia liga, o psoriazei gydyti būtinas glaudus dietologų ir dermatologų bendradarbiavimas. Be to, daugelis sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų sutinka, kad dieta, pagrįsta uždelstos maisto alergijos tyrimu, pavyzdžiui, „ImuPro“, yra naudinga psoriaze sergantiems pacientams gydyti.

Kokį vaidmenį vaidina ImuPro tyrimas psoriazės valdyme?

IgG yra gynybinis baltymas, kurį gamina mūsų imuninė sistema ir kuris atpažįsta pašalinę medžiagą (dar vadinamą antigenu). Šį antigeną imuninė sistema laiko svetimkūnu, galinčiu pakenkti mūsų organizmui. Organizme prasideda uždegiminė reakcija, skirta antigenui sunaikinti. Maistas ar maisto komponentai (baltymai ar baltymų dalys) taip pat gali būti laikomi įsibrovėliais į imuninę sistemą, kuriančią specifinius IgG antikūnus. Antikūnai kartu su maisto dalelėmis sukelia uždegiminį atsaką. Nuolatinis ir pakartotinis tų pačių maisto produktų, kurie sukelia tokias IgG sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, vartojimas gali skatinti ir palaikyti nepastebimus ir neskausmingus lėtinius uždegimus. Dėl to padidėjęs jautrumas IgG sukeltam maistui gali būti ligų, sukeliančių uždegimą, raidos veiksnys, kurio metu vyksta uždegiminiai procesai, pavyzdžiui, psoriazė.

Prieš kelerius metus „ImuPro“ atliko klinikinio stebėjimo tyrimą, kad surinktų „ImuPro300“ veiksmingumo įrodymus pacientams, sergantiems labai skirtingomis ligomis, kurios gali rodyti padidėjusį jautrumą maistui, įskaitant psoriazę, neurodermatitą, galvos skausmą/migreną, antsvorį/nutukimą, nuovargį, reumatines ligas ar gastroenterologinius skundus. Iš viso šiame tyrime dalyvavo 938 pacientai, o 2/3 psoriaze sergančių pacientų pastebėjo simptomų pagerėjimą, kai 8 savaites vengė IgG teigiamo maisto. Kiti tyrėjai išsiaiškino, kad kai kuriems psoriaze sergantiems pacientams padaugėjo IgG antikūnų į glitimą, kviečių baltymą. Kol šie pacientai laikėsi dietos be glitimo, pastebėtas labai reikšmingas jų simptomų pagerėjimas.

Dėl šių priežasčių galima teigti, kad IgG padidėjusio jautrumo maistui nustatymo testas, po kurio vyksta „ImuPro“ mitybos pakeitimas, gali būti naudingas psoriazės gydymui.