Atostogų stresas išbando širdį. Įvertinkite riziką!

Savo širdies atsparumą geriau išsitirti prieš pradedant atostogauti. Tai padaryti padeda ir pažangūs kraujo tyrimai, kuriuos dar galite spėti atlikti pigiau Medicina practica“ laboratorijoje. 

Alinantis karštis, staigi oro temperatūros kaita, ilgas skrydis ar neįprastas tolimesnės šalies klimatas gali tapti nepakeliamais rizikos veiksniais silpnesnei širdžiai. Didelį stresą patiria ir užsisėdėję biuruose žmonės, kurie per atostogas sumano daugybę kilometrų įveikti dviračiu, leidžiasi pėsčiomis į sunkius turistinius žygius ir kt.

Išbandant širdį ne paskutinį vaidmenį taip pat turi staigiai pagausėjęs maisto bei alkoholio vartojimas. Manoma, kad išvykus į kelionę didžiausias infarkto pavojus būna pirmosiomis dviem dienomis.

Širdies ir kraujagyslių atsparumą padeda įvertinti profilaktiniai kraujo tyrimai. Štai lipidograma tiksliai atskleidžia visas kraujo riebalų dalis. Tai leidžia kontroliuoti klastingąją aterosklerozę, kuri sukelia širdies ritmo sutrikimą, infarktą, insultą ar širdies nepakankamumą.

Didelio jautrumo C-reaktyvinio baltymo (dj-CRB) tyrimas gali padėti anksti pastebėti pavojų širdžiai net ir tiems rizikos grupės pacientams, kurių cholesterolio kiekis dar atitinka normą.

Labai svarbu anksti nustatyti širdies nepakankamumą. Tam paėmus kraujo atliekamas NT-pro BNP tyrimas. Dabar – tai vienas efektyviausių širdies nepakankamumo diagnostikos būdų.

Įvertinus savo kraujotakos būklę galima tinkamai suplanuoti savo atostogas. Atsisakyti poilsio tikrai nepatartina – nustatyta, kad reguliarios atostogos sumažina širdies ligų riziką.

Apsaugok stiprią širdį