Visiems kraujo ir šlapimo tyrimams viešosios įstaigos „Medicina practica“ laboratorijoje, įsikūrusioje Panevėžio poliklinikoje, jau suteikiamas brūkšninis kodas. Tokių sistemų įdiegimas Lietuvos poliklinikų laboratorijose dar žengia pirmuosius žingsnius.

„Brūkšninio kodo suteikimas pacientui ir jo tyrimams leidžia išvengti klaidos, kurios tikimybė egzistavo dėl žmogiškojo faktoriaus. Naujoji sistema padės dirbti gydytojams, kurie savo darbo kompiuteriuose galės matyti ir palyginti pacientų laboratorinius tyrimus. Tai padės greičiau įvertinti paskirto gydymo efektyvumą“, – sakė „Medicina practica“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.

Įdiegus brūkšninio kodo sistemą, pagreitėja ir laboratorijos darbas. Iki birželio mėnesio ši sistema bus baigta įdiegti ir kitose „Medicina practica“ laboratorijose Vilniuje, Kaune ir Tauragėje. Ši naujovė vienam padaliniui kainuoja apie 30 tūkstančių litų. Pasak S.Barakausko, taip tęsiasi „Medicina practica” laboratorijų modernizacijos planas.

Pernai viešajai įstaigai „Medicina practica“ iš esmės pavyko reformuoti Kauno Šilainių ir Panevėžio poliklinikų laboratorijas. Dabar čia naudojama tyrimų įranga, kurią galima matyti moderniausiose Vakarų šalių laboratorijose. Daugiau nei per pusę buvo išplėstas atliekamų tyrimų spektras, keliama personalo kvalifikacija, aktyviai vykdomos profilaktinės akcijos visuomenei.

Poliklinikų vadovų pastebėjimu, abi gydymo įstaigos gerokai sutaupė lėšų. Laboratorijos paslaugos žmonėms nepabrango, o kai kurios netgi atpigo.

Pirmoji šalyje tokia reforma buvo pradėta, nes pastebėta, kad šalies poliklinikose daugelyje laboratorijų šiandien yra gana sudėtinga situacija. Sumažėjo pacientų skaičius. Dažnai stinga modernios įrangos, reikia kelti darbuotojų kvalifikaciją. Išlaikyti savo laboratoriją poliklinikoms neretai tampa per brangu.

Specialistų vertinimu, „Medicina practica“ laboratorijos aprūpintos viena moderniausių ir patikimiausių įrangų Baltijos šalyse. Ši organizacija pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse 2005 m. įdiegė skandinavišką „Konelab“ tyrimų įrangą. Tyrimų kokybę ir tikslumą garantuoja aukšti Labquality (Suomija) ir RIQAS (Didžioji Britanija) standartai.

Viešoji įstaiga „Medicina practica“ yra pelno nesiekianti organizacija, įkurta Vilniuje 2000 metais. Uždirbtos lėšos investuojamos į tyrimų kokybę, darbuotojų kvalifikaciją, organizacijos plėtrą.