Skip to main content

Vis dažniau išalkstate, vargino nuolatinis troškulys, naktimis keletą kartų skubate šlapintis? Galima įtarti, kad susidūrėte su cukriniu diabetu. Tai sunki lėtinė liga, kelianti pavojų gyvybei. Ja susergama sutrikus insulino gamybai kasoje arba didėjant šio hormono trūkumui audiniuose. Dėl insulino stygiaus padidėja gliukozės kiekis kraujyje, ilgainiui sutrinka ir kitų medžiagų apykaita.

Tikslų atsakymą, ar sergate cukriniu diabetu, paėmus kraujo duos šios ligos ištyrimo programa. Ją galima atlikti ir profilaktiškai. Tai padės išsiaiškinti ne tik kraujo cukraus (gliukozę) kiekį, bet ir pagrindinio hormono – insulino koncentraciją, trijų mėnesių cukraus vidurkį kraujyje.

Prognozuojama, kad po dešimtmečio cukrinis diabetas pasaulyje taps 7-tąja dažniausia mirties priežastimi. Lietuvoje cukriniu diabetu serga per 100 tūkst. gyventojų. Skaičiuojama, kad bene tiek pat žmonių net neįtaria, kad jau susidūrė su šia klastinga liga. Riziką susirgti cukriniu diabetu didina antsvoris, bloga mityba, mažas fizinis aktyvumas, paveldimumas, autoimuninės ligos ir kt.

Tyrimai:

  1. C peptidas
  2. Glikozilintas hemoglobinas (HbA1c)
  3. Gliukozė
  4. Insulinas

Kaina 44,00 Eur