Prieš kelerius metus „ImuPro“ atliko klinikinį tyrimą, kad surinktų ImuPro tyrimo veiksmingumo įrodymus pacientams, sergantiems labai skirtingomis ligomis, kurios gali rodyti padidėjusį jautrumą maistui, įskaitant psoriazę, neurodermatitą, galvos skausmą/migreną, antsvorį/nutukimą, nuovargį, reumatines ligas ar gastroenterologinius skundus. Iš viso šiame tyrime dalyvavo 938 pacientai; 600 ir 746 pacientai nurodė, kad kenčia nuo nuovargio ir išsekimo. Išbraukus iš raciono produktus, kuriems buvo nustatytos padidėjusios IgG reakcijos, po 8 savaičių pastebėti šie pagerėjimai:

  • Nuovargis: pagerėjimas 71 – 76% pacientų (priklausomai nuo sveikatos būklės)
  • Išsekimas: pagerėjimas 69–74% pacientų (priklausomai nuo sveikatos būklės)

IgG yra gynybinis baltymas, kurį gamina mūsų imuninė sistema ir kuris atpažįsta pašalinę medžiagą (dar vadinamą antigenu). Šį antigeną imuninė sistema laiko svetimkūniu, galinčiu pakenkti mūsų organizmui. Organizme prasideda uždegiminė reakcija, skirta antigenui sunaikinti. Maistas ar maisto komponentai (baltymai ar baltymų dalys) taip pat gali būti laikomi įsibrovėliais į imuninę sistemą, kuriančią specifinius IgG antikūnus. Antikūnai kartu su maisto dalelėmis sukelia uždegiminį atsaką. Nuolatinis ir pakartotinis tų pačių maisto produktų, kurie sukelia tokias IgG sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, vartojimas gali skatinti ir palaikyti nepastebimus ir neskausmingus lėtinius uždegimus. Dėl to padidėjęs jautrumas IgG sukeltam maistui gali būti ligų, sukeliančių uždegimą, raidos veiksnys.

Gerai žinoma, kad nuovargis yra susijęs su daugelio skirtingų ligų uždegiminiais procesais (žr. pavyzdžius žemiau).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31379879

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31447842

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31308213

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31238698

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26589194

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31435677

Dėl šios priežasties IgG pagrindu sukurta eliminacinė dieta, mažinanti uždegiminį krūvį organizmui, taip pat sumažins nuovargį ir išsekimą.