Nauji mokslo metai ne už kalnų – pats laikas pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktine patikra. Dabar jau galite su didele nuolaida pasinaudoti išsamesnio ištyrimo programa pažangioje „Medicina practica“ laboratorijoje. Ištirkite savo vaiką ne dėl „varnelės“! 

Prireiks dar daugiau atidos

Vis daugiau tėvų nori, kad privaloma vaikų profilaktinė sveikatos patikra būtų atliekama išsamiau. Ir jie teisūs! Šalyje sergančių vaikų daugėja, juos vis dažniau užklumpa ir suaugusiųjų ligos, o šeimos gydytojų galimybės patikros metu ribotos. Pastebima, kad vien bendro kraujo tyrimo neretai gali nepakakti, jei norima diagnozuoti dar tik prasidedantį lėtinį susirgimą.

Šiemet situaciją dar labiau apsunkino karantinas, vykęs dėl naujojo koronaviruso sukeltos pandemijos. Įsibėgėjus vasarai COVID-19 infekcijos gniaužtai stipriai atsileido. Nors ši liga kelia santykinai nedidelį pavojų vaikams, specialistai pabrėžia kitą problemą: karantino metu tinkamos pagalbos negavo lėtinėmis ligomis sergantys jaunieji pacientai. Tai gali atsiliepti jų būklei ir tolimesniam gydymui.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad pandemijos metu daug vaikų išgyveno emocinį stresą, kuris skatina lėtinius susirgimus. Todėl akivaizdu, kad besirūpinantiems savo atžalų sveikata tėvams ir medikams prireiks dar daugiau atidos.

Išsamesnis tyrimas – kokybiškesnė patikra

Skatindama kokybiškiau atlikti vaikų sveikatos patikrą „Medicina practica“ laboratorija sudarė svarbių profilaktinių tyrimų komplektą: tik vieną kartą paėmus kraujo iš venos atliekami net 6 tyrimai.

Bendras kraujo tyrimas – tai atskaitos taškas įvertinant vaiko sveikatos pokyčius. Bendras baltymo tyrimas leidžia įvertinti bendrą organizmo, mitybos būklę, patinimus. Gliukozės tyrimas – energijos šaltinio rodiklis, perspėja dėl cukrinio diabeto. Kalcio tyrimas parodo kaulų būklę. Feritino tyrimas padeda anksti pastebėti geležies stokos anemijos grėsmę. Vitamino D tyrimas – imuninės sistemos atspindys.

Į šį komplektą taip pat įtrauktas šlapimo tyrimas, kuris padeda įvertinti inkstų ir šlapimo takų veiklą.

„Medicina practica“ laboratorijose vaikams paėmus kraujo daug pigiau atliekamas ir tiksliausias latentinės tuberkuliozės testas „QuantiFERON-TB Gold plus“, kuris nesukelia šalutinio poveikio, o atsakymas gaunamas greitai. Be to, kiekvieno akcijos metu išsityrusio vaiko laukia dovanėlė – rankų dezinfekantas.

„Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorijose, veikiančiose 11 Lietuvos miestų, 7 tyrimų komplektą su didele nuolaida galima atlikti iki rugsėjo 30 d. Kol kas būtina išankstinė registracija, o pacientai priimami su veido kauke. Dėl savo vaiko sveikatos pasistenkite daugiau!