Genetiniai tyrimai verti Jūsų pasitikėjimo!

Didėjant genetikos svarbai medicinoje, atsirado ir didesnis genetinių tyrimų bei konsultacijų poreikis. Naujos ir sudėtingos genetinių tyrimų technologijos leidžia diagnozuoti ir diferencijuoti sudėtingas ligas, pasirinkti tinkamiausią gydymo taktiką ir tiksliai prognozuoti ligos raidą.  Todėl žengdama į priekį, Medicina practica įkūrė genetikos laboratoriją.

genetiniai tyrimai

Tyrimai atliekami remiantis partnerių iš Europos ir JAV patirtimi, kurie yra  šios srities lyderiai. Laboratorijoje dirba geriausi genetikos specialistai, kurie kontroliuoja kiekvieną tyrimą nuo mėginio patekimo į laboratoriją iki atsakymo atidavimo.

Genetikos laboratorija Jums siūlo atlikti neinvazinius prenatalinius (NIPT), šeimos planavimo, retų pavedimų ligų ir kitus tyrimus.

Nors abu tėvai ir sveiki, tai nereiškia, kad jų vaikelis gims sveikas. Daugiau nei 80% vaikų su genetine liga gimsta tėvams, kurių giminėje sergančių tokiomis ligomis nebuvo. Atlikus šeimos planavimo tyrimą  ir iš esmės žinant galimą riziką, galima atlikti kitus  tikslinius tyrimus, kurie parodys, ar kūdikis serga genetine liga.

Šis šeimos planavimo tyrimas yra vienintelis Lietuvoje, kuris leidžia išsamiai ištirti vieną asmenį, o partneriui atlikti tik rizikos genų analizę.

Jau  besilaukianti moteris gali atlikti neinvazinį prenatalinį tyrimą (NIPT), dėl dažniausių vaisiaus apsigimimų tiriant motinos kraują.

Didelės rizikos rezultatai parodys, jog Jūsų vaisiui gali kilti tam tikrų chromosomų anomalijų grėsmė. Tokiu atveju gydytojas genetikas Jums pasiūlys atlikti papildomus tyrimus, kad būtų patvirtinti tyrimo rezultatai.

Amerikos akušerių ir ginekologų asociacija visoms šeimoms, planuojančioms vaikus, ir besilaukiančioms moterims rekomenduoja konsultuotis  su gydytoju genetiku ir atlikti genetinius tyrimus.

Medicina practica laboratorijoje teikiama nemokama gydytojo genetiko konsultacija*.

Medicinos ateitis – genetikų  rankose!

*Nemokama gydytojo genetiko konsultacija  teikiama  atliekant tyrimą.  Jei tyrimas neatliekamas, konsultacija apmokestinama nustatytu įkainiu.

Medicina practica laboratorija Jums siūlo tris neinvazinius prenatalinius tyrimus (NIPT).

Ką naudinga žinoti kiekvienai nėščiajai?

Besilaukiančioms moterims siūlomi neinvaziniai prenataliniai tyrimai (NIPT) įvertina vaisiaus riziką susirgti (paveldėti) tam tikras genetines ligas .  Šiandien medicinoje naudojami tikslūs neinvaziniai prenataliniai tyrimai (NIPT), kurie iki 99,9% nustato Dauno, Edvardso, Patau sindromų, lytinių chromosomų ir mikrodelecijų riziką jau nuo 10 nėštumo savaitės.

Kam reikalingi neinvaziniai prenataliniai tyrimai?

Nėštumo metu į motinos kraujotaką patenka mažas kūdikio DNR kiekis. Naujos technologijos suteikia mums galimybę ištirti kūdikio DNR, gautą tiesiogiai iš motinos kraujo, ir nustatyti kūdikio chromosomines anomalijas.

Dar ne taip seniai vienintelė galimybė nustatyti anomalijas buvo tik itin invazinės procedūros, tokios kaip choriono gaurelių biopsija ir amniocentezė. Šie tyrimai gali padidinti persileidimo riziką.

Pirminiai (NIPT) neinvaziniai prenataliniai tyrimai gali padėti išvengti galbūt nereikalingo invazinio tyrimo. NIPT tyrimai nekelia jokio pavojaus nei motinai, nei kūdikiui.

Ką sužinosiu?

Tyrimo rezultatai parodys, ar Jūsų kūdikis turi kurią nors iš pirmiau paminėtų chromosominių anomalijų. Mažos rizikos rezultatai parodys, kad nėra įtarimo manyti, kad kūdikiui yra kilusi grėsmė paveldėti ištirtas genetines ligas. Jei NIPT rezultatai rodys didelę nustatytų apsigimimų riziką, gydytojas genetikas pasiūlys atlikti papildomus invazinius tyrimus, kad patvirtintų šio tyrimo rezultatus, ir kartu su specialistu aptarsite galimas grėsmes bei tolesnius veiksmus.

Kartu  su gydytoju genetiku nuspręsite, koks tyrimas Jums tinkamiausias:

Centoscreen SOLOCentoscreen DUOCentoscreen PAIRED

 Medicina practica laboratorija pristato „CentoScreen®“ šeimos planavimo tyrimą.

 Kas yra šeimos planavimo tyrimas?

„CentoScreen®“ – šeimos planavimo tyrimas, suteikiantis galimybę išsiaiškinti poras, kurioms yra rizika susilaukti kūdikio sergančio paveldėta genetine liga. Jei abu tėvai yra tos pačios genetinės ligos nešiotojai, rizika perduoti ligą kūdikiui padidėja 25%. Šeimos planavimo tyrimas atliekamas iš kraujo, kurio metu ištiriama 331 dažniausiai pasitaikanti genetinė liga.

Kokie yra šeimos planavimo tyrimo privalumai?

Šeimos planavimo tyrimas gali padėti partneriams priimti pagrįstus, jų vertybes atitinkančius sprendimus dėl šeimos planavimo. Jis leis poroms:

›  tinkamai planuoti nėštumą;

› atlikti prenatalinę diagnostiką nėštumo metu ir nustatyti ar vaisius paveldėjo nustatytas ligas;

› pasirinkti tinkamą specialistą nėštumo laikotarpiui ir, jei būtina, gimdymui;

› pasiruošti vaiko su specialias poreikiais priežiūrai ir, jei įmanoma, gydymui.

› ieškoti alternatyvių variantų, pavyzdžiui, pasinaudoti donoro sperma ar donorės kiaušinėliu arba įsivaikinti;

„CentoScreen®“ šeimos planavimo tyrimas Jums ir Jūsų partneriui atliekamas tik kartą gyvenime. Jei nustatyta, kad esate ligos nešiotojas, ir turite naują partnerį, rekomenduojame nešiotojo tyrimą atlikti tik jam.

Kam „CentoScreen®“ būtų naudingas?

„CentoScreen®“ tinkamas sveikiems asmenims, planuojantiems ir besiruošiantiems nėštumui, arba asmenims, kurie jau laukiasi kūdikio ir norėtų įvertinti genetinės ligos perdavimo savo vaikams riziką.

Galite rinktis šiuos tyrimus: