Skip to main content

Titulinis / Genetika / Genetiniai tyrimai

Tyrimai atliekami remiantis partnerių iš Europos ir JAV patirtimi.
Medicinos ateitis – genetikų rankose!

Laboratorijoje dirba geriausi genetikos specialistai, kurie kontroliuoja kiekvieną tyrimą nuo mėginio patekimo į laboratoriją iki atsakymo atidavimo. Genetikos laboratorija Jums siūlo atlikti neinvazinius prenatalinius (NIPT), šeimos planavimo, retų pavedimų ligų ir kitus tyrimus.
Nors abu tėvai ir sveiki, tai nereiškia, kad jų vaikelis gims sveikas. Daugiau nei 80% vaikų su genetine liga gimsta tėvams, kurių giminėje sergančių tokiomis ligomis nebuvo. Atlikus šeimos planavimo tyrimą ir iš esmės žinant galimą riziką, galima atlikti kitus tikslinius tyrimus, kurie parodys, ar kūdikis serga genetine liga.
Šis šeimos planavimo tyrimas yra vienintelis Lietuvoje, kuris leidžia išsamiai ištirti vieną asmenį, o partneriui atlikti tik rizikos genų analizę.

Jau besilaukianti moteris gali atlikti neinvazinį prenatalinį tyrimą (NIPT), dėl dažniausių vaisiaus apsigimimų tiriant motinos kraują.

Didelės rizikos rezultatai parodys, jog Jūsų vaisiui gali kilti tam tikrų chromosomų anomalijų grėsmė. Tokiu atveju gydytojas genetikas Jums pasiūlys atlikti papildomus tyrimus, kad būtų patvirtinti tyrimo rezultatai.
Amerikos akušerių ir ginekologų asociacija visoms šeimoms, planuojančioms vaikus, ir besilaukiančioms moterims rekomenduoja konsultuotis su gydytoju genetiku ir atlikti genetinius tyrimus.

Medicina practica laboratorija siūlo platų genetinių tyrimų spektrą.

Šie tyrimai padeda nustatyti retas ir nediagnozuotas ligas, o tai leidžia geriau numatyti ligos eigą, užkirsti kelią komplikacijoms, keisti gydymą, įvertinti šių ligų riziką giminaičiams.

Bendradarbiaujant su Vokietijos Centogene laboratorija, kuri yra genetinių tyrimų ekspertė ir pasaulinė lyderė retų genetinių ligų diagnostikos srityje ir laikosi aukščiausių diagnostikos tyrimų ir išvadų teikimo standartų, galima pasiūlyti naujos kartos sekoskaitos tyrimus genų rinkinių įvairių ligų spektrui: širdies ir kraujagyslių, kraujo, kaulų, plaučių, akių, ausų, nosies, gerklės, endokrinologinių ligų, imuninės sistemos, reprodukcinės sistemos, vėžinių susirgimų ir kt.

Nesant galimybei parinkti tinkamo rinkinio, galima taikyti ir platesnius tyrimus, tokius kaip viso žmogaus egzomo tyrimas (tiriama virš 20 000 genų).

Dar sudėtingesnėms situacijoms – viso žmogaus genomo tyrimas, kuomet tiriami ne tik genai, bet ir visa likusi žmogaus DNR (genai sudaro apie 1-1,5 proc. visos žmogaus DNR).

Siekiant užtikrinti, kad genetinis tyrimas atsakys į Jums rūpimus klausimus, reikalinga gydytojo genetiko konsultacija, kurią suteiksime Medicina practica laboratorijoje nemokamai.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos, prašome susisiekti su tyrimų centru: mob. +370 652 67047

Grįžti