Titulinis / Genetika / Neinvaziniai prenataliniai tyrimai

Siūlome tris neinvazinius prenatalinius tyrimus (NIPT)
Ką naudinga žinoti kiekvienai nėščiajai?

Besilaukiančioms moterims siūlomi neinvaziniai prenataliniai tyrimai (NIPT) įvertina vaisiaus riziką
susirgti (paveldėti) tam tikras genetines ligas . Šiandien medicinoje naudojami tikslūs neinvaziniai prenataliniai tyrimai (NIPT), kurie iki 99,9% nustato Dauno, Edvardso, Patau sindromų, lytinių chromosomų ir mikrodelecijų riziką jau nuo 10 nėštumo savaitės.

Kam reikalingi neinvaziniai prenataliniai tyrimai?

Nėštumo metu į motinos kraujotaką patenka mažas kūdikio DNR kiekis. Naujos technologijos suteikia mums galimybę ištirti kūdikio DNR, gautą tiesiogiai iš motinos kraujo, ir nustatyti kūdikio chromosomines anomalijas.
Dar ne taip seniai vienintelė galimybė nustatyti anomalijas buvo tik itin invazinės procedūros, tokios kaip choriono gaurelių biopsija ir amniocentezė. Šie tyrimai gali padidinti persileidimo riziką.

Pirminiai (NIPT) neinvaziniai prenataliniai tyrimai gali padėti išvengti galbūt nereikalingo invazinio tyrimo. NIPT tyrimai nekelia jokio pavojaus nei motinai, nei kūdikiui.

Ką sužinosiu?

Tyrimo rezultatai parodys, ar Jūsų kūdikis turi kurią nors iš pirmiau paminėtų chromosominių anomalijų. Mažos rizikos rezultatai parodys, kad nėra įtarimo manyti, kad kūdikiui yra kilusi grėsmė paveldėti ištirtas genetines ligas. Jei NIPT rezultatai rodys didelę nustatytų apsigimimų riziką, gydytojas genetikas pasiūlys atlikti papildomus invazinius tyrimus, kad patvirtintų šio tyrimo rezultatus, ir kartu su specialistu aptarsite galimas grėsmes bei tolesnius veiksmus.

Grįžti