Skip to main content

prenataliniai tyrimai verti jūsų pasitikėjimo!

Mūsų laboratorijoje dirba geriausi genetikos specialistai, kurie kontroliuoja kiekvieną tyrimą nuo mėginio patekimo į laboratoriją iki atsakymo atidavimo. Po tyrimo atlikimo rezultatus galite aptarti su gydytoju genetiku NEMOKAMAI!

Play Video
Play Video
NIPT tyrimu informacija

Ką naudinga žinoti kiekvienai nėščiajai?

Besilaukiančioms moterims siūlomi neinvaziniai prenataliniai tyrimai (NIPT), kurie įvertina tam tikrų genetinių ligų riziką vaisiui. Šie tyrimai dideliu tikslumu nustato Dauno, Edvardso, Patau sindromų, lytinių chromosomų ir mikrodelecijų riziką jau nuo 10 nėštumo savaitės. JAV akušerių ir ginekologų asociacija (ACOG) rekomenduoja NIPT tyrimą atlikti kiekvienai nėščiajai, nepriklausomai nuo amžiaus ar rizikos laipsnio.

Kam reikalingi neinvaziniai prenataliniai tyrimai?

Nėštumo metu į motinos kraujotaką patenka mažas kūdikio DNR kiekis. Naujos technologijos suteikia mums galimybę ištirti kūdikio DNR, gautą tiesiogiai iš motinos kraujo, ir nustatyti kūdikio chromosominių anomalijų riziką. NIPT neinvaziniai prenataliniai tyrimai yra saugūs motinai ir kūdikiui, atrankiniai tyrimai, skirti labai tiksliai įvertinti ligų riziką vaisiui, ir galbūt išvengti nereikalingo invazinio tyrimo.

Ką sužinosiu?

Tyrimo rezultatai parodys, ar Jūsų kūdikis turi padidintą riziką kuriai nors iš pirmiau paminėtų chromosominių anomalijų. Mažos rizikos rezultatai parodys, kad nėra įtarimo manyti, kad kūdikiui yra kilusi grėsmė paveldėti ištirtas genetines ligas. Jei NIPT rezultatai rodys didelę nustatytų apsigimimų riziką, gydytojas genetikas pasiūlys atlikti papildomus invazinius tyrimus, kad patvirtintų šio tyrimo rezultatus, ir kartu su specialistu aptarsite galimas grėsmes bei tolesnius veiksmus.

Siūlome septynis neinvazinius prenatalinius tyrimus (NIPT)

Tyrimas
Tyrimo kaina
Dauno sindromas
Edvardso sindromas
Patau sindromas
Lytinių chromosomų skaičiaus pakitimai
Lyties nustatymas
DiGeorge sindromas
1p36 delecija
Wolf- Hirschorn sindromas
Smith-Magenis sindromas
Angelman sindromas
Prader-Willi sindromas
100 monogeninės ligos
Tyrimas
Tyrimo kaina
Dauno sindromas
Edvardso sindromas
Patau sindromas
Lytinių chromosomų skaičiaus pakitimai
Lyties nustatymas
DiGeorge sindromas
1p36 delecija
Wolf- Hirschorn sindromas
Smith-Magenis sindromas
Angelman sindromas
Prader-Willi sindromas
100 monogeninės ligos

Šie tyrimai padės nustatyti retas ir nediagnozuotas ligas bei padės geriau numatyti ligos eigą, užkirsti kelią komplikacijoms, esant poreikiui, keisti gydymą, o taip pat įvertinti šių ligų riziką giminaičiams.

Visgi jei nei vienas iš šių tyrimų planų neatitinka Jūsų lūkesčių, galima taikyti ir platesnius tyrimus, tokius kaip viso žmogaus EGZOMO TYRIMAS (tiriama virš 20 000 genų).
Taip pat esant sudėtingesnėms situacijoms – viso žmogaus GENOMO TYRIMAS, kuomet tiriami ne tik genai, bet ir visa likusi žmogaus DNR (genai sudaro apie 1-1,5 proc. visos žmogaus DNR).

Siekiant užtikrinti, kad genetinis tyrimas atsakys į Jums rūpimus klausimus, reikalinga gydytojo genetiko konsultacija, kurią suteiksime Medicina practica laboratorijoje nemokamai.

Susiję straipsniai