Titulinis / Genetika / Neinvaziniai prenataliniai tyrimai

Siūlome tris neinvazinius prenatalinius tyrimus (NIPT)

Gydytojo genetiko konsultacija atliekant tyrimą NEMOKAMA.

Ką naudinga žinoti kiekvienai nėščiajai?

Besilaukiančioms moterims siūlomi neinvaziniai prenataliniai tyrimai (NIPT), kurie įvertina tam tikrų genetinių ligų riziką vaisiui. Šie tyrimai dideliu tikslumu nustato Dauno, Edvardso, Patau sindromų, lytinių chromosomų ir mikrodelecijų riziką jau nuo 10 nėštumo savaitės. JAV akušerių ir ginekologų asociacija (ACOG) rekomenduoja NIPT tyrimą atlikti kiekvienai nėščiajai, nepriklausomai nuo amžiaus ar rizikos laipsnio.

Kam reikalingi neinvaziniai prenataliniai tyrimai?

Nėštumo metu į motinos kraujotaką patenka mažas kūdikio DNR kiekis. Naujos technologijos suteikia mums galimybę ištirti kūdikio DNR, gautą tiesiogiai iš motinos kraujo, ir nustatyti kūdikio chromosominių anomalijų riziką.
NIPT neinvaziniai prenataliniai tyrimai yra saugūs motinai ir kūdikiui, atrankiniai tyrimai, skirti labai tiksliai įvertinti ligų riziką vaisiui, ir galbūt išvengti nereikalingo invazinio tyrimo.

Ką sužinosiu?

Tyrimo rezultatai parodys, ar Jūsų kūdikis turi padidintą riziką kuriai nors iš pirmiau paminėtų chromosominių anomalijų. Mažos rizikos rezultatai parodys, kad nėra įtarimo manyti, kad kūdikiui yra kilusi grėsmė paveldėti ištirtas genetines ligas. Jei NIPT rezultatai rodys didelę nustatytų apsigimimų riziką, gydytojas genetikas pasiūlys atlikti papildomus invazinius tyrimus, kad patvirtintų šio tyrimo rezultatus, ir kartu su specialistu aptarsite galimas grėsmes bei tolesnius veiksmus.

Grįžti