Bendradarbiaujant su mūsų partneriais EasyDNA tarptautine laboratorija turime unikalią galimybę pasiūlyti savo pacientams genetinius tyrimus.

 Kam naudojami DNR tyrimai?

Vos prieš keletą metų DNR tyrimai buvo prieinami tik valstybinėms tyrimų įstaigoms, tačiau šiandien, bet kuris asmuo gali kreiptis ir konfidencialiai gauti rezultatus. Genetiniai tyrimai dabar naudojami vis dažniau, pvz. giminystės ryšių nustatymui, polinkiui į ligas nustatymui ir t.t.. Taip pat ir informacijos apie genetinius tyrimus jau galima lengvai rasti internete, laikraščiuose, žurnaluose ir kt.

 Kur DNR arba genetiniai tyrimai naudojami?

 1. Archeologijoje, DNR tyrimai padeda užrašyti gyvybės, egzistavusios prieš daug amžių, genetinius kodus.
 2. Genetinis tyrimas yra naudojamas nustatyti tėvystei. Tai padeda valdžios įstaigoms spręsti teisines problemas ir išaiškinti, bet kokius nesutarimus šiuo klausimu.
 3. DNR tyrimai gali būti naudojami šeimos medžio arba genealoginės diagramos kūrimui. Naudojantis genetinių duomenų bazėmis, galima rasti protėvius ir kitus giminaičius. Kadangi Y chromosoma, iš kartos į kartą, lieka nepakitusi, žmonės gali naudoti DNR tyrimą siekiant nustatyti protėvius.
 4. Prenatalinis genetinis tyrimas padeda gydytojui nustatyti, ar dar negimęs vaisius turės tam tikrų neišgydomų sveikatos sutrikimų.
 5. DNR tyrimai taip pat padeda išaiškinti žmogžudystes ir kitus nusikaltimus. Dažnai nusikaltėliai palieka DNR žymę nusikaltimo vietoje, ir tyrimas gali padėti juos nustatyti. Pastaraisiais metais daug neišaiškintų paslapčių buvo atskleistos naudojant šiuos naujus tyrimo būdus.
 6. DNR tyrimas pritaikomas sveikatos srityje, kai DNR yra retų ar paveldimų ligų priežastis.
 7. Genetiniai tyrimai yra naudojami siekiant nustatyti vėžio formą, viruso arba pakitusių ląstelių egzistavimą.
 8. DNR tyrimai dažnai naudojami giminystės (brolių ir seserų) patvirtinimui.
 9. Naujų rūšių ar medžiagų iš kosmoso DNR tyrimai padeda mokslininkams ir tyrėjams nustatyti rūšių kilmę, ir ar jos yra susijusios su žinomomis gyvybės formomis.

 

Visi genetiniai tyrimai (išskyrus lyties nustatymo ir prenatalinius) atliekami su skruosto epitelio ląstelių mėginiais.

Jeigu nėra galimybės paimti mėginius iš skruosto epitelio, galime DNR tyrimus atlikti ir iš kraujo, nuorūkos, drabužių, dantų šepetėlio, kramtomos gumos, plaukų ir kt. šaltinių. Pavyzdžiui, atliekant DNR tėvystės nustatymo testą, kai paimti mėginius iš vaiko yra paprasta, o tėvo nėra, galima naudoti alternatyvų mėginių šaltinį, tėvo DNR nustatyti.

 Kiek laiko trunka tyrimai?

DNR tyrimų rezultatai gaunami apytiksliai per 2-4 savaites.

 Kokius genetinius tyrimus galima atlikti?

 1. DNR tėvystės nustatymo tyrimas

Jau šiandien galite atlikti itin paprastą, tikslų ir įperkamą DNR tyrimą. Tėvystės nustatymas DNR tyrimų pagalba tapo lengvai įveikiama užduotimi. Paprastam trijų žingsnių procesui nebūdingas tradicinių DNR testų sudėtingumas. Tėvystės nustatymo sistema – tai 16 žymenų DNR tyrimas – galingiausias standartinis DNR tyrimas. Tarp 16 tiriamų genetinių žymenų yra 13 žymenų, kuriuos naudoja teisėsaugos institucijos, tirdamos asmenų DNR. Tėvystės nustatymo tyrimą atlieka akredituota laboratorija, garantuojanti visišką konfidencialumą ir rezultatų tikslumą.

 1. DNR motinystės nustatymo tyrimas

Šis tyrimas yra panašus į tėvystės tyrimą ir nustato tikimybę ar moteris yra biologinė vaiko motina. DNR mėginiai gali būti paimti tiek iš galimos motinos ir vaiko, tačiau taip pat gali būti paimti ir iš tėvo.

 1. Senelių, tetų ar dėdžių DNR tyrimas

Šis DNR tyrimas nustato galimą statistinę tikimybę, ar asmuo yra vaiko senelis(-ė), teta ar dėdė. DNR tyrimo paslaugos kaina skaičiuojama vaiko ir vieno senelio(-ės), tetos ar dėdės tyrimams. Tačiau galima papildomai tirti ir daugiau asmenų, pavyzdžiui, antrą vaiką arba kitą senelį(-ę). Šio tipo DNR tyrimas vadinamas dėdės DNR analize.

Kai keliamas dėdės giminystės klausimas, rekomenduojamas metodas, kai ištiriamas esamas vaiko tėvas arba motina. Jeigu jų ištirti nėra galimybės, dėdės DNR tyrimas vis tiek gali būti atliekamas.

Dėdės DNR tyrimai yra kitokie nei visada pateikiantys galutinius rezultatus tėvystės DNR tyrimai. Kai dėdės DNR tyrimas yra atliktas, laboratorija nustato galimų giminaičių genetinį profilį. Remiantis kiekvieno asmens atskleistos genetinės medžiagos tipu, nustatomas dėdės indeksas. Jeigu jis yra didesnis nei 1,00, du ištirti asmenys galimai yra tikri biologiniai giminaičiai. Kuo aukštesnis dėdės indeksas, tuo didesnė tikimybė būti biologiniais giminaičiais.

 1. Giminystės DNR tyrimas

DNR giminystės tyrimai nustato statistinę tikimybę, ar vienų tėvų vaikai turi du tuos pačius tėvus ar ne. DNR tyrimo paslauga nustatoma dviem vienų tėvų vaikams, bet jei reikia, galima tirti ir daugiau – pavyzdžiui trečią brolį ar seserį.

Kai sprendžiamas giminystės klausimas, siekiant nustatyti ar asmenys yra tikri biologiniai vienų tėvų vaikai, rekomenduojamas abu tėvus tiriantis metodas. Situacijose, kai galimi tėvai nėra pasiekiami, DNR giminystės tyrimas gali būti atliktas analizuojant biologinių vienų tėvų vaikų ryšius.

Į tyrimą įtraukiant vieną iš tėvų, smarkiai padidėja šio tyrimo tikslumas. Atskleidžiant, kad vienų tėvų vaikai turi bendrą motiną arba tėvą, gaunamas reikšmingas rezultatas.

Nuo tėvystės tyrimo, kuris visada pateikia galutinį rezultatą, vienų tėvų vaikų tyrimas skiriasi. Kai giminystės tyrimas yra atliktas, DNR laboratorija nustato genetinį galimų vienų tėvų vaikų profilį. Remiantis genetinės medžiagos, paveldėtos kiekvieno iš vienų tėvų vaikų tipu, nustatomas vienų tėvų vaikų DNR indeksas.

Jei vienų tėvų vaikų DNR indeksas yra didesnis nei 1,00, greičiausiai du ištirti asmenys yra tikri biologiniai vienų tėvų vaikai. Kuo didesnis vienų tėvų vaikų DNR indeksas, tuo  tikimybė yra didesnė.

Norint ištirti tikimybę, ar du vienų tėvų vaikai turi tik vieną bendrą tėvą ar motiną, vietoje dviejų bendrų tėvų (motinos ir tėvo) gaunamas pusės vienų tėvų vaikų DNR indeksas. Pusės vienų tėvų vaikų DNR indekso santykis su pilnu vienų tėvų vaikų DNR indeksu rodo tikimybę, ar du asmenys turi vieną bendrą tėvą ar motiną, ar du bendrus tėvus (motiną ir galimą tėvą).

 1. Prenatalinis (vaisiaus) tėvystės nustatymo DNR tyrimas

Prieš vaiko gimimą galima atlikti prenatalinį DNR tėvystės tyrimą iš DNR mėginių, kurie yra paimami pirmame ir antrame nėštumo trimestre. DNR mėginius turi paimti gydytojas akušeris-ginekologas amniocentezės ar CGM procedūros metu. Amniocentezės procedūros metu yra paimamas amnioninio skysčio, esančio aplink vaisių, mėginys. CGM procedūros metu iš placentos paimamas chorioninių gaurelių mėginys.

CGM procedūra gali būti naudojama ankstyvojo (10–12 savaičių) nėštumo metu. Amniocentezė gali būti atliekama 12–21 nėštumo savaitę.

 1. Prenatalinis (neinvazinis) tėvystės nustatymo DNR tyrimas 

Dabar naudojamas visiškai saugus ir patikimas vaisiaus tėvystės nustatymas:

 • Nėra pavojaus vaisiui kaip amniocentezės ar CGM procedūrų metu;
 • Gali būti atliekamas nuo 9 nėštumo savaitės;
 • Paprastas kraujo mėginio paėmimas;
 • Mėginio paėmimo procedūrai nebūtinas gydytojas;
 • Rezultatai gaunami per 15 – 25 darbo dienas.

 Neinvazinis prenatalinis tėvystės nustatymo tyrimas yra pirmas tokios rūšies tyrimas. Naudojant sudėtingus bioinformatikos algoritmus izoliuojamas vaisiaus DNR iš motinos kraujo. Jį nustačius, vaisiaus DNR yra palyginamas su DNR, gautu iš galimo tėvo. Tuomet nustatoma giminystė arba jos nebuvimas. Šiam tyrimui imamas motinos ir galimo tėvo kraujas.

 1. Polinkio į ligas DNR tyrimai

Šiuo metu jau galima įvertinti polinkį sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, vėžiu bei daugiau sužinoti apie širdies, imuninės sistemos, bendrosios sveikatos būklę ir kita.

Prognozuojantys DNR tyrimai – jau realybė. Genetinis tyrimas atliekamas, siekiant pažvelgti į Jūsų DNR ir nustatyti, ar yra ligą žyminčių rodmenų, ir jiems esant, informuoti apie  polinkį susirgti rimtomis žemiau išvardintomis ligomis. Atlikus šį tyrimą, Jūsų gydytojas tam tikra prasme galėtų nuspėti Jūsų ateitį ir imtis visų reikalingų veiksmų, siekiant užkirsti kelią ligoms.

DNR tyrimas – prasminga ir veiksminga apsauga nuo rizikos veiksnių.

Mūsų laboratorijos siūlomos sveikatos būklės nustatymo paslaugos sudarytos atsižvelgiant į natūralių mirčių, dažnėjančių šiuo pramoniniu laikotarpiu, priežastis ir dauguma atvejų taip yra užtikrinama veiksminga ir prasminga apsauga. Mūsų įmonėje siūlomos DNR tyrimo paslaugos atskleis Jūsų genetinį ir aplinkos veiksnių sukeltą polinkį sirgti šiomis 25-iomis ligomis bei Jūsų sveikatos būklę.

 Tiriamos 25-ios ligos:

    Imuninė sistema
1. Vilkligė
2. Greivso liga
3. Celiakija
4. Išsėtinė sklerozė
5. Psoriazė

    Širdis ir kraujagyslės
6. Aneurizma
7. Prieširdžių virpėjimas
8. Širdies liga
9. Periferinių arterijų liga
10. Venų tromboembolijos

    Senėjimas
11. Geltonosios dėmės degeneracijos
12. Alzheimerio liga
13. Osteoartritas
14. Reumatoidinis artritas

    Bendra sveikata
15. Nutukimas
16. Migrena
17. 1 tipo cukrinis diabetas
18. 2 tipo cukrinis diabetas

    Vėžys
19. Šlapimo pūslės vėžys
20. Krūties vėžys
21. Žarnyno vėžys
22. Skrandžio vėžys
23. Plaučių vėžys
24. Prostatos vėžys
25. Odos vėžys

Genetinio konsultavimo svarba.

Ištyrus DNR, pateikiama tyrimų ataskaita. Kiekvienas šioje ataskaitoje pateiktos informacijos kriterijus yra įvertintas, atsižvelgus į Jūsų gyvenimo trukmę, o nustatyti rizikos veiksniai apibūdinami kaip aukštos, vidutinės ar žemos rizikos veiksniai. Esame įsitikinę, jog ataskaitoje pateikiama informacija  neabejotinai vertinga,  joje pateikiamus duomenis siūlome aptarti su Jūsų gydytoju,  ir kitais specialistais.

 1. DNR tyrimai skirti sportui ir DNR tyrimai dietai

DNAFIT Sportas

Suteiks Jums galimybę, pažvelgti į Jūsų unikalią genetinę sandarą ir padės Jums pasiekti savo tikrąjį genetinį potencialą. Tai tapo įmanoma, dėl mokslo, paremto DNR tyrimais. Tik dabar mes galime Jums pateikti treniruočių ir geros savijautos rekomendacijas, bei 12 savaičių trukmės treniruočių planą (sporto/fitneso), pritaikytą tik Jums, pagal Jūsų genetinius rodiklius.

Remiantis Jūsų genetine sandara, nustatoma tik Jums veiksminga treniruočių programa, kuri leidžia pilnai išnaudoti genetinį potencialą.

DNAFIT DIETA

Gebėjimas numesti kūno svorį, labai skirtingas procesas kiekvienam asmeniui. Mes, analizuojame Jūsų genus pagal keturis pirminius dietos ir gyvenimo būdo kintamuosius: nutukimo riziką, jautrumą angliavandeniams, jautrumą sotiesiems riebalams ir organizmo reagavimą į atliekamą mankštą. Visa tai yra tiriama tam, kad suteiktume Jums veiksmingą mitybos planą organizmo svorio reguliavime.

Remiantis Jūsų genų analize, mes sudarome Jums asmeninį dietos planą ir sukuriame pavyzdinį meniu, skirtą tik Jums.