Skip to main content

Vis labiau senka energija, krenta darbingumas, sutriko miegas, o gyvenimas tampa panašus į nespalvotą filmą? Nepanikuokite, o skubiai imkitės veiksmų. Pirmiausia čia pagelbėti gali speciali kraujo ištyrimo programa, kai iškart galima įvertinti net 10 svarbių rodiklių.

„Medicina practica“ laboratorijose pagal „Geros savijautos ištyrimo“ programą galima išsitirti daug pigiau iki 2022 m. sausio 31 d. Suspėkite dovanoti šios akcijos kuponą ir savo artimam žmogui. Naujuosius metus pasitikime sveiki!

Spėlioti neverta

Vienas kitą vejančių darbų krūvis, tamsios dienos, nervus ištampiusi COVID-19 pandemija, nerimas dėl ateities – natūralu, kad pasiskundžiate nuovargiu. Vis tik tikra problema prasideda tuomet, kai tokia bloga būsena dažnėja: senka energija, krenta darbingumas, sutrinka miegas ir kt. Tuomet būtina susirūpinti, ar savijauta nepablogėjo dėl įvairių organizmo funkcijų sutrikimų.

Spėlionės čia dažniausiai nepadeda, nes priežasčių gali būti daugybė. Pavyzdžiui, geležies stokos anemija iš lėto alina visą organizmą. Jai įsibėgėjus pradėsite jausti ne tik nuovargį, bet ir bendrą kūno silpnumą, tapsite dirglesni ir pan. Bet ir vitamino D stokos kai kurie simptomai panašūs: dažnas nuovargis, prislėgta nuotaika, sąnarių ir raumenų skausmas, sumažėjęs atsparumas infekcijoms ir kt. O sutrikus skydliaukės hormonų gamybai gyvenimas taip pat pradeda priminti nespalvotą filmą.

Todėl neatlikus tinkamai parinktų ir tikslių laboratorinių tyrimų geras gydytojas nesiryš diagnozuoti savijautos pablogėjimo priežasčių. Todėl „Medicina practica“ laboratorijos specialistai sudarė specialią ištyrimo programą – vieną kartą paėmus kraujo atliekama 10 svarbių laboratorinių tyrimų.

Tai leidžia įvertinti dažniausiai pasitaikančius vidaus organų sutrikimus. Tuomet galima imtis efektyvių priemonių, kurios padės susigrąžinti gerą savijautą. Patikėkite, tai padaryti įmanoma.

Ką parodo kraujo tyrimų dešimtukas

  1. Bendrasis kraujo tyrimas (BKT) – atskaitos taškas įvertinant sveikatos pokyčius. Jis parodo leukocitus, hemoglobiną, eritrocitus, trombocitus, limfocitus ir kt. Jų pokyčiai įspėja apie įvairias infekcijas, uždegimus.
  2. Tireotropinio hormono (TTH) tyrimas skirtas įvertinti skydliaukės hormonų gamybą. Kai ji sutrinka, greitai pavargstama, blogėja atmintis, būna nuolat šalta arba užlieja karščio bangos, kamuoja nerimas ar net depresija, slopsta seksualumas, vysta grožis ir kt.
  3. Feritino tyrimas padeda anksti pastebėti geležies stokos anemijos grėsmę. Trūkstant geležies jaučiamas nuovargis, silpnumas, mieguistumas, širdies plakimas, trūksta oro fizinio krūvio metu, skauda galvą, sumažėja dėmesio koncentracija.
  4. Gliukozės tyrimas – energijos šaltinio rodiklis, perspėja dėl cukrinio diabeto.
  5. Kreatinino tyrimas leidžia įvertinti inkstų filtracinę funkciją, kuriai sutrikus organizme kaupiasi nuodingos medžiagos.
  6. Bendras baltymo tyrimas padeda įvertinti bendrą organizmo, mitybos būklę, patinimus. Baltymai kraujyje atlieka detoksikacijos, transportavimo ir imuninę funkcijas.
  7. Alaninaminotransferazės (ALAT, GPT) tyrimas – šio fermento padidėjęs aktyvumas dažniausiai vertinamas kaip kepenų pažeidimas, o taip pat – širdies patologija.
  8. Aspartataminotransferazės (GOT, ASAT) tyrimas – šio fermento padidėjęs aktyvumas vertinamas kaip kepenų ar širdies pažeidimas.
  9. Magnio tyrimas labai svarbus diagnozuojant širdies ir kraujagyslių ligas, ypač kai yra širdies aritmijos, pokyčiai elektrokardiogramoje. Magnio stygius gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
  10. Vitamino D tyrimas – imuninės sistemos atspindys. Vitaminas D svarbus daugeliui organizme vykstančių procesų, kaulų būklei, gliukozės ir riebalų apykaitai, estrogenų sintezei ir kt. Kai trūksta šio saulės vitamino, net ir jauniems žmonėms gali keistis kaulų struktūra, mažėti raumenų jėga, didėti cukrinio diabeto, aukšto arterinio kraujospūdžio ir nutukimo pavojus, kisti kiaušidžių veikla, silpti imunitetas ir kt.

Svarbiausia šiuos kraujo tyrimus atlikti iškart vos pajutus blogėjančią būseną, o geriausia –profilaktiškai. Laiku įvertinus pokyčius neretai užtenka imtis paprasčiausių geros savijautos atstatymo priemonių – pakoreguoti mitybą, gyvenimo įpročius ir pan.