Skip to main content
 

Išmatų tyrimai

Bendram, taip vadinamam koprologiniam, išmatų tyrimui specialaus pasiruošimo nereikia. Išmatos imamos į specialų indelį (konteinerį) arba išplautą stiklinį ar plastikinį indelį. Specialų indelį išmatų tyrimui galite įsigyti vaistinėse.

Svarbu, kad išmatų mėginiai būtų paimti iš keleto skirtingų vietų, juose nebūtų šlapimo priemaišų. Ištyrimui paprastai užtenka nedidelio išmatų kiekio (apie 5-15 g.). Išmatų tyrimui netinka išmatos po klizmos procedūrų, žvakučių, laisvinamųjų ir kitų vaistų, turinčių įtakos išmatų formavimuisi, vartojimo.

Jei tyrimas atliekamas dėl kirminų ištyrimo, mėginio paėmimas išlieka toks pats, tačiau išmatose esant išsiskyrusių kirminų, juos reikia pristatyti į laboratoriją kartu su išmatų mėginiu.

Norint ištirti dėl spalinių kirminų kiaušinėlių, mėginį paima slaugytojas ar gydytojas.

Tiriant išmatas dėl slapto kraujavimo paklauskite gydytojo, ar 3 dienas iki tyrimo negalima valgyti mėsos, žuvies, ridikėlių, krienų ir kitų daug geležies turinčių produktų, vartoti geležies, vario turinčius maisto papildus. Tai svarbu, nes laboratorijose atliekamas tyrimas skirtingais metodais (cheminiu ir imunocheminiu). Atliekant cheminiu metodu tyrimui įtakos turi suvalgytas maistas.