Kaip aplenkti širdies skausmus?

Širdies ir kraujagyslių ligos šienauja gyvybes, bet už savo sveikatą galite laiku pakovoti. Pirmiausia – reguliariai išsitirkite. Dabar trys širdžiai svarbūs kraujo tyrimai MEDICINA PRACTICA laboratorijoje atliekami gerokai pigiau.

Manote, kad širdis visada pasiunčia aiškų pavojaus signalą? Rizikuojate lemtingai suklysti. Žmogus daug metų gali nejausti jokių ligos požymių, kol neprasideda širdies skausmai ar staiga ištinka infarktas. Todėl taip dažnai pabrėžiama profilaktinių tyrimų svarba – jų dėka dabar ligą įmanoma anksti diagnozuoti ir aplenkti, pavyzdžiui, keičiant įpročius.

Ypač svarbu kontroliuoti klastingąją aterosklerozę. Ji yra dažniausia širdies ir kraujagyslių sunkių ligų priežastis. Aterosklerozė tyliai žaloja bei užakina gyvybiškai svarbias arterijas. Skausmai užklumpa, kai ši klastūnė būna jau toli pažengusi – vainikinės arterijos spindis susiaurėja daugiau nei 70 proc. Išauga išeminės širdies ligos ir kitų pavojingų komplikacijų pavojus.

Vienas pagrindinių aterosklerozės veiksnių – lėtinis kraujagyslių uždegimas. Jį leidžia pastebėti didelio jautrumo C-reaktyvinio baltymo tyrimas (dj-CRB). Be to, šis tyrimas gali padėti laiku pastebėti infarkto ar insulto pavojų net ir tiems rizikos grupės pacientams, kurių cholesterolis dar atitinka normą. Išsitirdamas dj-CRB žmogus turi nesirgti infekcine liga.

Kitas svarbus kraujo tyrimas – lipidograma, kuri parodo bendrojo, gerojo, blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį. Blogieji kraujo riebalai skverbiasi į uždegimo pažeistas kraujagyslių sieneles. Tai skatina aterosklerozę.

Po infarkto bei kitų aterosklerozės komplikacijų seka ūmus arba lėtinis širdies nepakankamumas. Šią mirtinai pavojingą ligą galima iškart nustatyti atlikus NT-pro BNP tyrimą. Jis taip pat padeda įvertinti, ar širdies nepakankamumas tinkamai gydomas.