Norite kuo mažiau rūpesčių vasarą? Dabar pasitikrinkite savo širdies atsparumą – daug pigiau Medicina practica laboratorijoje atlikite pažangius kraujo tyrimus. Jie gali anksti įspėti apie kraujagyslių uždegimą, „išprotėjusį“ cholesterolį ir širdies nepakankamumą.

Naujos studijos rodo, kad pastaraisiais metais dėl kylančios oro temperatūros žymiai išaugo širdies priepuolių rizika. Klimato kaita ypač pavojinga širdininkams, sergantiesiems cukriniu diabetu, turintiesiems sutrikusį cholesterolio kiekį ir kt.

Silpnesnę širdies ir kraujagyslių sistemą gali neigiamai paveikti staigūs temperatūros svyravimai. Taip pat mūsų organizmo „variklis“ reaguoja į oro slėgio pokyčius, didelį vėją, magnetines audras. Širdžiai kenkia ir oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.

Bet ir normaliomis oro sąlygomis žmonės rizikuoja gauti infarktą ar insultą. Štai prasidėjus sodų bei daržų sezonui staiga padidinamas fizinis krūvis, ilgai plušama žemai nulenkus galvą ir pan.

Norint išvengti rimtų širdies problemų nepakanka kontroliuoti tik kraujo spaudimą – labai svarbu profilaktiškai atlikti pažangius kraujo tyrimus, kurie anksti gali įspėti apie galimą pavojų.

Klastingąją aterosklerozę, kuri sukelia širdies ritmo sutrikimą, infarktą, insultą ar širdies nepakankamumą, leidžia kontroliuoti lipidograma. Ji parodo bendrojo, gerojo, blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį.

Gliukozė – rekomenduojama tirti, kai įtariamas cukrinis diabetas, yra nutukimas arba padidėjęs kraujospūdis.

Didelio jautrumo C reaktyvinio baltymo tyrimas  (dj-CRB) padeda nustatyti vieną pagrindinių aterosklerozės veiksnių – kraujagyslių uždegimą. Tyrimo metu žmogus turi nesirgti infekcine liga.

NT-pro BNP tyrimas leidžia greitai diagnozuoti ūmų ir lėtinį širdies nepakankamumą, padeda įvertinti gydymo efektyvumą.

Laiku įvertinę savo širdies atsparumą galite ją efektyviau apsaugoti.