Kiekviena laboratorija turėtų Jums duoti tyrimų atsakymus kartu su normos ribomis, priklausomai nuo Jūsų amžiaus ir lyties. Nors bus nurodytos konkretaus laboratorinio tyrimo normos ribos, Jūsų gydytojas visada individualiai vertins tyrimo atsakymą. Jis atsižvelgs į daugelį faktorių, galinčių turėti įtakos laboratorinių tyrimų rezultatams.

Laboratoriniams tyrimams įtakos gali turėti tokie kasdieniniai faktoriai kaip kofeino, tabako, alkoholio, narkotinių medžiagų ar vitamino C vartojimas, taip pat dieta (esate vegetaras ar ne), kasdien patiriamas stresas ar nerimas. Didelės įtakos laboratoriniams tyrimams turi ir fizinis krūvis, nes reguliariai mankštinantis padidėja kreatinkinazės (CK), aspartataminotrasferazės (AST), laktatdehidrogenazės (LDH) kiekiai kraujyje. Metų metais kultyvuojamos daug jėgų reikalaujančios sporto šakos (tokios kaip sunkumų kilnojimas, bėgimas ilgomis distancijomis) padidina testosterono, liuteinizuojančio hormono (LH) ir trombocitų kiekius kraujyje.

Netgi Jūsų kūno padėtis, paimant kraują laboratoriniam tyrimui, gali turėti įtakos rezultatams. Pavyzdžiui, albumino ir kalcio kiekiai gali padidėti keičiant kūno padėtį, tai yra atsikėlus iš gulimos padėties ir atvirkščiai – atsigulus. Todėl laboratorijose visada pažymima kaip buvo paimtas kraujas.

Įdomumo dėlei dar galime pridurti, kad laboratorinių tyrimų rezultatai priklauso ir nuo gyvenamosios vietos: nuo jūros lygio ir atstumo iki jūros.

Todėl ne tik svarbu tinkamai pasiruošti laboratoriniam tyrimui, bet ir gydytojui nurodyti visas priežastis, galinčias turėti įtakos rezultatams.

Faktoriai, turintys įtakos laboratorinių tyrimų rezultatams:

Dieta;
Vartojami vaistai ir maisto papildai (taip pat ir vitaminai);
Kasdieninis fizinis krūvis;
Patiriamas stresas;
Rūkymas;
Alkoholio vartojimas;
Narkotinių medžiagų vartojimas.