Stingant saulės vitamino būna sunkiau atremti gripo, peršalimo ar kitų ligų atakas, nes silpsta imunitetas. Vitamino D kiekį organizme lengva patikrinti – tereikia atlikti kraujo tyrimą.

Vis dažniau vitamino D stygius siejamas su didesniu sergamumu virusinėmis ligomis. Netgi naujojo koronaviruso epidemiją kai kurie specialistai siūlo slopinti užtikrinant tinkamą šio saulės vitamino vartojimą.

Tvirtinama, kad vitaminas D suaktyvina imunitetą, veikia antimikrobiškai. Jis organizmui padeda gaminti šimtus skirtingų antimikrobinių peptidų.

Štai norvegų mokslininkai yra nustatę: kai trūksta saulės, sergančiųjų gripu skaičius staigiai išauga. JAV specialistai nurodė, kad turintiesiems žemiausią vitamino D lygį apie 40 proc. padidėja peršalimo ligų ir gripo rizika. Britų mokslininkai tvirtina, jog tinkamas saulės vitamino kiekis padeda apsisaugoti ne tik nuo minėtų ligų, bet ir nuo bronchito, plaučių uždegimo.

Pagrindinis vitamino D šaltinis – saulė, kai jos spinduliai veikia mūsų odą. Nenuostabu, kad daugeliui žmonių Lietuvoje saulės vitamino atsargos būna mažiausios pasibaigus žiemai. Tuomet vienas efektyviausių vitamino D papildymo būdų – maisto papildų vartojimas. Tačiau tai, kiek jų reikia, gali parodyti tik vitamino D kiekio kraujyje tyrimas.

Kai trūksta šio gyvybiškai svarbaus vitamino, organizmas kurį laiką jį pasiima iš riebalų ir kaulų. Tuomet greičiau genda dantys, pradeda skaudėti sąnarius ir raumenis, lydi nuovargis, sumažėja atsparumas infekcijoms ir kt. Atlikti kraujo tyrimą patariama ir vartojant daug vitamino D papildų, nes jų perdozavus galima pažeisti širdį, kraujagysles, inkstus ir kt.

https://medicinapractica.lt/akcijos-4/vitaminas-d/