Gerai prisimename, kaip vaikystėje bijodavome tyrimams duoti kraujo. Ši baimė dažnai išlieka ir suaugus. Medicininių tyrimų laboratorijų tinklas „Medicina practica“ nusprendė padėti vaikams įveikti tokį stresą.

Savo mažiesiems pacientams „Medicina practica“ dovanos specialiai sukurtą spalvinimo knygelę. Joje žaismingai sueiliuota istorija, kaip kraujo tyrimo baimę sėkmingai įveikė bei jo naudą sveikatai suprato sunegalavęs zuikutis.

„Reikėtų tik pamatyti, kaip improvizuoja laboratorijos darbuotojai, kartu su tėveliais ramindami verkiantį vaiką, kad galėtų atlikti procedūrą. Mažyliai instrukcijų neskaito, žodžiais sunku įtikinti, o balti medikų chalatai gąsdina. Todėl ieškojome būdo, kaip vaikus supažindinti su tyrimo svarba ir išsklaidyti baimę. Juk ji dingsta, kai žinai, ko tikėtis“, – aiškino „Medicina practica“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.

Knygelę sukūrė trijų skirtingų specialybių žmonės. Eiles parašė „Medicina practica“ laboratorijų tinklo darbuotoja Lina Valinskaitė, pati išjautusi mažųjų pacientų išgyvenimus procedūros metu. Zuikučio nuotykius nupiešė Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos mokytoja Andra Ramanauskienė, kuri bendraudama su vaikais suprato, ko iš tiesų jie bijo poliklinikose. Abiejų šių moterų darbus palaikė ir knygelę sumaketavo dizainerė Ona Jaruševičienė.

„Medicina practica“ yra pelno nesiekianti organizacija, įkurta Vilniuje 2000 metais. Šiuo metu jos padaliniai veikia Kaune, Panevėžyje, Tauragėje, Kretingoje.

Specialistų vertinimu, „Medicina practica“ laboratorijos aprūpintos viena moderniausių ir patikimiausių įrangų Baltijos šalyse. Tyrimų kokybę ir tikslumą garantuoja Labqality (Suomija) ir RIQAS (Didžioji Britanija) kontrolės, tyrimams naudojami sertifikuoti reagentai.

„Medicina practica“ nuolat organizuoja sveikatos profilaktikos akcijas, kurių metu kiekvienas gali atlikti tyrimus su didelėmis nuolaidomis.