Medicininių tyrimų laboratorija “Medicina practica” pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse įdiegė skandinavišką “Konelab” tyrimų įrangą.

Ši įranga leidžia tiksliai ir pakankamai greitai atlikti daugumą biocheminių kraujo tyrimų. Pagrindinė savybė, išskirianti “Konelab” medicininių tyrimų įrangą, o tuo pačiu ir “Medicina practica” laboratoriją, – galimybė nustatyti pačius mažiausius kraujyje esančius įvairių medžiagų kiekius.

“Tai suteikia daugiau galimybių gauti išsamesnę informaciją ne tik gydytojams, bet ir ligoniams”, – sakė “Medicina practica” vadovas Svajūnas Barakauskas.

Suomijos kompanija “Konelab” išsiskiria ypatinga savo produkcijos kokybe. Už kiekvieną pateikiamą įrangą atsako, prižiūri ją pagaminęs kompanijos darbuotojas. Taip suteikiama išskirtinė priežiūra gaminiui ir kontrolė atliekamiems tyrimams.

“Medicina practica” sugebėjimą įdiegti moderniausią įrangą pastebėjo ir garsi amerikiečių kompanija DPC. Lietuvių laboratorija su nuotrauka pristatoma pirmajame DPC informacinio leidinio Skandinavijos regionui puslapyje.

“Esame įvertinti. Juk lyginant su Europa mūsų rinka yra labai maža”, – pastebėjo “Medicina practica” vadovas Svajūnas Barakauskas. Jo manymu, DPC pasirodė artimas ir laboratorijos “Medicina practica” siekis atgaivinti mūsų šalyje profilaktikos darbą.

Amerikiečių korporacija DPC specializuojasi alerginių susirgimų tyrimų įrangos ir reagentų gamyboje. “Medicina practica” laboratorijoja, padedama amerikiečių, įdiegė trečiosios kartos alergenų tyrimų sistemą. Trečiosios kartos alergijos tyrimas leidžia nustatyti ne tik alergeną, bet ir jo porūšį.

Iki šiol kraujo tyrimu galima buvo ištirti tik jo alergeno rūšį. Pavyzdžiui, buvo nustatoma, kad žmogus alerguoja nuo varpinių augalų šeimos. O dabar jau ištiriamas nustatomas ir konkretus tos šeimos augalas – alergenas.

Laboratorija “Medicina practica” yra šiuo metu Panevėžyje vykdomo pilotinio projekto “Džiaukimės pavasariu be alergijos!” viena iš organizatorių.

Viešoji įstaiga “Medicina practica” įkurta 2000 metais Vilniuje. Šiuo metu taip pat dirba padaliniai Kaune ir Panevėžyje. Jos laboratorijose atliekami hematologiniai, biocheminiai, imunofermentiniai, serologiniai, hormonų, vėžio žymenų ir kiti kraujo bei šlapimo tyrimai.

Įstaiga bendradarbiauja su įvairiomis laboratorijomis bei medicinos įstaigomis: Vilniaus visuomenės sveikatos centru, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis, Vilniaus m. universitetine ligonine ir kt.

www.elta.lt/zinute_pr.php?inf_id=444163