Šis saulės vitaminas mus saugo nuo daugybės ligų, jeigu tik jo nepritrūksta. Dabar tai galime greitai sužinoti išsityrę kraują – daug pigiau iki kovo pabaigos vitamino D tyrimą atlieka „Medicina practica“ laboratorija.

 Daugybė sveikatos sutrikimų siejama su vitamino D stygiumi. Tačiau šio vitamino trūkumas pasaulyje – lyg epidemija. Perspėjama, kad ir daugumai Lietuvos gyventojų jo stinga. Pagrindinis vitamino D šaltinis – saulės šviesa. O kiek mūsų šalyje žiemą jos matome?

Vitaminas D suaktyvina imunitetą, veikia kaip antibiotikas, todėl organizmas gali geriau gintis nuo infekcijų. Štai norvegų mokslininkai yra nustatę, kad sergančiųjų gripu skaičius staigiai išauga, kai trūksta saulės. JAV specialistai nurodė, kad turintiesiems žemiausią vitamino D lygį peršalimo ligų bei gripo rizika išauga apie 40 proc. Panašias prielaidas daro ir kitų šalių mokslininkai.

Vitaminas D labai svarbus ne tik kovojant su gripu, bet ir kaulų būklei, siekiant išvengti cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, bronchinės astmos ir net kai kurių vėžinių susirgimų. Jo stoka siejama su depresija, silpnaprotyste, nėštumo komplikacijomis, nutukimu, kai kuriomis autoimuninėmis ligomis.

Labai svarbu laiku pastebėti vitamino D stygiaus pradžią. Tačiau pildant jo atsargas pavojinga perdozuoti papildų. Rizikos grupės žmonėms patariama reguliariai atlikti kraujo tyrimą – nustatyti vitamino D 25 (OH) kiekį. Todėl šiuo metu „Medicina practica“ laboratorija ir organizuoja prevencinę akciją „Vitamino D turėsi – sveikatai padėsi!“.