Exp Clin Endocrinol Diabetes. 2008 Apr;116(4):241-5. Epub 2007 Dec 10. 

Nutukusiems paaugliams IgG antikūnai prieš maisto antigenus koreliuoja su uždegimu ir Intima Media storiu

Widers-Truschnig, Mangge H, Lieners C, Gruber H, Mayer C, März W.

Informacija apie autorius: Graco medicinos universiteto medicinos ir cheminės laboratorinės diagnostikos klinikinis instututas, Austrija. martie.truschinig@klinikum-graz.at

Santrauka

Prielaidos: Sisteminis mažo intensyvumo uždegimas gali prisidėti prie nutukimo, atsparumo insulinui, cukrinio diabeto ir aterosklerotinės kraujagyslių ligos vystymosi. Maisto netoleravimas, kurį atspindi imunoglobulinai G (IgG) antikūnai, gali būti predisponuojančiu veiksniu mažo intensyvumo uždegimui ir aterogenezei. Mes ištyrėme ryšį tarp IgG antikūnų, specifinių maisto komponentams, mažo intensyvumo uždegimo ir ankstyvų aterosklerotinių pažeidimų nutukusiu ir normalaus svorio paauglių organizme.

Tyrimo metodai ir procedūros: Trisdešimčiai nutukusių vaikų ir 30 normalaus svorio vaikų nustatėme IgG antikūnus prieš maisto antigenus, C reaktyvinį baltymą (CRB) ir miego arterijų intimos medijos sluoksnio (IMS) storį.

Rezultatai: Nutukusiems paaugliams, palyginus su normaliais paaugliais, stebėtas statistiškai labai reikšmingas IMS storio padidėjimas (p = 0,0001), CRB rodmenų padidėjimas (p = 0,0001) ir IgG antikūnų prieš maistą koncentracijos padidėjimą (p = 0,0001). Nustatyta stipri koreliacija tarp IgG antikūnų prieš maisto antigenus ir CRB (p = 0,001 / r = 0,546) ir IMS (p = 0,0001 / r = 0,513); ši koreliacija išliko statistiškai labai reikšminga, naudojant įvairius regresijos modelius.

Aptarimas: Mes nustatėme, kad nutukusiems vaikams stebimas žymiai didesnis IgG antikūnų, nukreiptų prieš maisto antigenus, lygis, negu normaliems vaikams. IgG antikūnai prieš maisto antigenus glaudžiai susiję su mažo intensyvumo sisteminiu uždegimu ir su bendrųjų miego arterijų IMS storiu. Šie rezultatai rodo, kad yra tikimybė, jog IgG antikūnai prieš maisto antigenus gali būti patogenetiškai įtraukti į nutukimo ir aterosklerozės vystymąsi.

Nutukimas st-page-001 Nutukimas st-page-002 Nutukimas st-page-003 Nutukimas st-page-004 Nutukimas st-page-005 Nutukimas st-page-006