Skip to main content
Chloridai

Chloridai

Tyrimas atliekamas siekiant patikrinti, ar nėra elektrolitų ar rūgščių-šarmų pusiausvyros sutrikimų, bei įvertinti šių sutrikimų gydymą.

grįžti į sąrašą

7,00 

Aprašymas

Kam reikalingas tyrimas?

Tyrimas atliekamas siekiant patikrinti, ar nėra elektrolitų ar rūgščių-šarmų pusiausvyros sutrikimų, bei įvertinti šių sutrikimų gydymą.

Kada reikia atlikti tyrimą?

Pavienis chloridų tyrimas beveik nieada neužsakomas. Dažniausiai chloridai tiriami kartu su kitais elektrolitais (kaliu ir natriu), kartu su metabolitais (kreatininu, šlapalu, gliukoze), kaip įprastinio ištyrimo dalis.
Kartu su kitais elektrolitais ir metabolitais chloridai tiriami ligų, tokių kaip hipertenzija, širdies nepakankamumas, inkstų ar kepenų ligos, gydymui įvertinti.
Tyrimas gali būti paskirtas siekiant nustatyti simptomų, tokių kaip užsitęsęs vėmimas, viduriavimas, silpnumas, nuovargis ar kvėpavimo nepakankamumas, priežastį.
Chloridai tiriami reguliariai, kai gydytojas įtaria rūgščių ir šarmų pusiausvyros (acidozės arba alkalozės) sutrikimą, taip pat gydymo efektyvumui įvertinti.

Koks mėginys tyrimui yra reikalingas?

Kraujas paimamas iš rankos venos.

Kaip pasiruošti tyrimui?

Specialaus pasiruošimo nėra.

Ką reiškia mano rezultatai?

Padidėjęs chloridų kiekis (vadinamas hiperchloremija) paprastai yra susijęs su dehidratacija, bet gali atsirasti ir esant bet kokiai būklei, kai yra per didelis natrio kiekis, pavyzdžiui, sergant Kušingo sindromu ar inkstų liga. Hiperchloremija taip pat atsiranda, kai organizmas netenka per daug šarminių junginių (sergant metaboline acidoze) arba dėl hiperventiliacijos (sergant kvėpavimo alkaloze).
Mažas chloridų kiekis (vadinamas hipochloremija) pasireiškia visais sutrikimais, susijusiais su mažu natrio kiekiu. Hipochloremija pasireiškia esant staziniam širdies nepakankamumui, ilgalaikiam vėmimui, sergant Adisono liga, emfizema ir kitomis lėtinėmis plaučių ligomis (sukeliančiomis kvėpavimo acidozę), taip pat esant rūgščių netekimui iš organizmo (metabolinė alkalozė).
Vaistai, kurie keičia natrio kiekį kraujyje, taip pat pakeis chloridų kiekį kraujyje. Nurijus didelį kiekį kepimo sodos arba antacidinių vaistų (gerokai viršijus rekomenduojamas dozes), gali sumažėti chloridų kiekis.

Susiję tyrimai

Natris, kalis, kreatininas, šlapalas, gliukozė, rūgščių šarmų pusiausvyros tyrimas, chloridai šlapime

Susijusios būklės/ligos.

Rūgščių šarmų pusiausvyros sutrikimai (acidozė arba alkalozė), Kušingo sindromas, Adisono liga, širdies nepakankamumas, dehidratacija