Skip to main content
Šeimos planavimo tyrimas (1 tiriamasis) CentoScreen SOLO

Šeimos planavimo tyrimas (1 tiriamasis) CentoScreen SOLO

1500,00 

Aprašymas

CentoScreen® šeimos planavimo tyrimas
PIRMIEJI ŽINGSNIAI Į ATSAKINGĄ ŠEIMOS PLANAVIMĄ!
Amerikos akušerių ir ginekologų asociacija visoms šeimoms, planuojančioms vaikus, ir besilaukiančioms moterims rekomenduoja konsultuotis su gydytoju genetiku ir atlikti genetinius tyrimus1

1. Committee Opinion No. 690. American College of Obstetricians and Gynecologists. (2017) Obstet Gynecol.129

Kas yra šeimos planavimo tyrimas?

„CentoScreen®“ – šeimos planavimo tyrimas, suteikiantis galimybę poroms sužinoti, ar jos turi riziką susilaukti kūdikio sergančio paveldėta genetine liga. Jei abu tėvai yra tos pačios genetinės ligos nešiotojai, rizika perduoti ligą kūdikiui padidėja 25%. Tyrimas atliekamas iš kraujo, kurio metu ištiriama 331 dažniausiai pasitaikanti genetinė liga.

Kas yra recesyvinė genetinė liga?

Recesyvinė genetinė liga paveldima tuomet, kai abu tėvai perduoda savo vaikui tą patį ligą sukeliantį chromosomos pakitimą (mutaciją, deleciją ar kt.). Sergantis recesyvine genetine liga pacientas būtinai turi turėti du tos pačios chromosomos ir/ar geno pakitimus (vienas paveldėtas iš motinos, kitas – iš tėvo).
Daugelis žmonių gali būti nešiotojai ir to net nežinoti. Nešiotojai paprastai yra sveiki, nes vieno geno pakitimas nesukelia jokios simptomatikos. Tačiau kiekvienas nešiotojas rizikuoja perduoti savo „blogąją“ geno kopiją ateities kartoms, o nešiotojų porai gimęs vaikas gali turėti genetinių sutrikimų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokie yra šeimos planavimo tyrimo privalumai?

Šeimos planavimo tyrimas gali padėti partneriams priimti pagrįstus, jų vertybes atitinkančius sprendimus dėl šeimos planavimo. Jis leis poroms:

› tinkamai planuoti nėštumą;
› atlikti prenatalinę diagnostiką nėštumo metu ir nustatyti ar vaisius paveldėjo nustatytas ligas;
› pasirinkti tinkamą specialistą nėštumo laikotarpiui ir, jei būtina, gimdymui;
› pasiruošti vaiko su specialiais poreikiais priežiūrai ir, jei įmanoma, gydymui.
› ieškoti alternatyvių variantų, pavyzdžiui, pasinaudoti donoro sperma ar kiaušinėliu arba įsivaikinti.

SVARBU! „CentoScreen®“ šeimos planavimo tyrimas Jums ir Jūsų partneriui reikalingas tik kartą gyvenime. Jei nustatyta, kad esate ligos nešiotojas, ir turite naują partnerį, rekomenduojame tyrimą atlikti tik jam.

„CentoScreen®“ tyrimas CENTOGENE laboratorijoje

CENTOGENE siūlo „CentoScreen®“, nuodugniausią genetinės patikros tyrimą, tiksliai ištiriantį 332 geną ir suteikiantį poroms ir gydytojams didžiausio patikimumo tyrimo (99%) rezultatus.

„CentoScreen®“ apima platų paveldimų ligų sąrašą, pvz.: fragilios X chromosomos sindromas, spinalinė raumenų atrofija, alfatalasemija, cistinė fibrozė. Naujausią išsamų genų ir ligų sąrašą rasite: www.centogene.com/carrierscreening

Kam „CentoScreen®“ būtų naudingas?

„CentoScreen®“ tinkamas sveikiems asmenims, planuojantiems susilaukti vaikų, arba asmenims, kurie jau laukia kūdikio ir norėtų įvertinti genetinės ligos perdavimo savo vaikams riziką.

Kaip atliekamas tyrimas?

Ką daryti, jei rezultatas teigiamas?

Jei nustatoma, kad Jūs ir Jūsų partneris esate genetinių ligų nešiotojai, svarbu žinoti, jog yra daug pasirinkimų. Prireikus gali būti atlikti specifiniai, konkrečiai ligai skirti prenataliniai tyrimai, atliekami CENTOGENE laboratorijoje. Šiuos tyrimus laboratorija stengiasi atlikti kiek įmanoma greičiau – tai leis Jums laiku pasikonsultuoti su gydytoju ir tinkamai suplanuoti nėštumą bei jo eigą.

 

 

 

 

 

KONTAKTINĖ INFORMACIJA:
Medicina practica laboratorija
genetika@medicinapractica.lt
+370 685 44087
Skambinti ir registruotis nuo 08:00 – 17:00 (I-V)

Gydytojo genetiko konsultacija atliekant tyrimą NEMOKAMA.