Skip to main content
Chlamydia trachomatis (PGR)

Chlamydia trachomatis (PGR)

Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, ar asmuo nėra užsikrėtęs Chlamydia trachomatis bakterija, diagnozuoti atsiradusių būdingų simptomų priežatį.

grįžti į sąrašą

20,00 

Aprašymas

Kam reikalingas tyrimas?

Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, ar asmuo nėra užsikrėtęs Chlamydia trachomatis bakterija, diagnozuoti atsiradusių būdingų simptomų priežatį.

Kada reikia atlikti tyrimą?

Lytiškai aktyviems žmonėms, nėščioms moterims, žmonėms, kuriems yra padidėjusi chlamidiozės išsivystymo rizika, pvz., MOTERIMS pagausejusios, gleivingos ar pūlingos makšties išskyros, skausmingas šlapinimasis, kraujas po lytinių santykių, skausmas lytinių santykių metu, skausmas apatineje pilvo dalyje; VYRAMS baltos ar skaidrios išskyros iš šlaplės, deginimo jausmas šlapinantis, pasunkėjęs šlapinimasis ar niežulys aplink šlaplės kanalą. Atsižvelgiant į rizikos veiksnius, tyrimas gali būti kartojamas kasmet.

Koks mėginys tyrimui yra reikalingas?

Šlapimas surinktas į sterilų indelį. Tyrimui renkama pirmoji šlapimo porcija (apie 10-50 pirmųjų mililitrų).

Kaip pasiruošti tyrimui?

Prieš mėginio paėmimą mažiausiai valandą susilaikyti nuo šlapinimosi. Moterims prieš mėginio paėmimą apsiplauti ar kitaip apsivalyti tarpvietės nereikia. Mėginiai neimami moterims menstruacijų metu.

Ką reiškia mano rezultatai?

Teigiamas molekulinio tyrimo PGR metodu rezultatas parodo, kad asmuo yra užsikrėtęs Chlamydia trachomatis bakterija ir yra reikalingas gydymas antibiotikais. Rekomenduojama tyrimą atlikti visiems seksualiniams partneriams. Reikia atsiminti, kad 75% moterų ir 50% užsikrėtusių vyrų neturi išreikštų simptomų. Neigiamas tyrimo rezultatas reiškia tik tai, kad tyrimo metu ligos nebuvo.

Susiję tyrimai

Kitų lytiškai plintančių ligų (LPL) sukėlėjų tyrimai šlapime: Neisseria gonorrhoeae, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Trichomonas vaginalis. Taip pat sifilio, ŽIV, ŽPV ir hepatitų tyrimai.

Susijusios būklės/ligos.

Gonorėja, trichomonozė, sifilis, AIDS, virusiniai hepatitai (B ir C)