Skip to main content
Mycoplasma genitalium (PGR)

Mycoplasma genitalium (PGR)

Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, ar lytiškai plintančių ligų (LPL) priežastimi yra lyties takų mikoplazma Mycoplasma genitalium

grįžti į sąrašą

20,00 

Aprašymas

Kam reikalingas tyrimas?

Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, ar lytiškai plintančių ligų (LPL) priežastimi yra lyties takų mikoplazma Mycoplasma genitalium.

Kada reikia atlikti tyrimą?

Tyrimas atliekamas, jeigu pasireiškia LPL būdingi simptomai: išskyros iš lyties takų, skausmingas šlapinimasis ir pan. Tyrimas rekomenduojamas lytiškai aktyviems asmenims.

Koks mėginys tyrimui yra reikalingas?

Šlapimas surinktas į sterilų indelį. Tyrimui renkama pirmoji šlapimo porcija (apie 10-50 pirmųjų mililitrų).

Kaip pasiruošti tyrimui?

Prieš mėginio paėmimą mažiausiai valandą susilaikyti nuo šlapinimosi. Moterims prieš mėginio paėmimą apsiplauti ar kitaip apsivalyti tarpvietės nereikia. Mėginiai neimami moterims menstruacijų metu.

Ką reiškia mano rezultatai?

Teigiamas molekulinio tyrimo PGR metodu rezultatas parodo, kad asmens lyties takuose yra mikoplazmų. Jos paprastai nustatomos seksualiai aktyvių asmenų lyties takuose ir yra laikomos normalia lyties takų flora, tačiau gali vyrams sukelti negonokokinį šlaplės uždegimą ar prostatos uždegimą, o moterims – nulemti išskyrų iš makšties atsiradimą ar sukelti dubens uždegiminę ligą. Asmenims, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi, gali sukelti sistemines infekcijas. Neigiamas tyrimo rezultatas reiškia tik tai, kad tyrimo metu mikoplazmų nebuvo.

Susiję tyrimai

Kitų lytiškai plintančių ligų (LPL) sukėlėjų tyrimai šlapime: Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis. Taip pat sifilio, ŽIV, ŽPV ir hepatitų tyrimai. Išskyrų ir/arba kraujo pasėlis dėl Neisseria gonorrhoeae ir jautrumo antibiotikams tyrimas.

Susijusios būklės/ligos.

Chlamidiozė, gonorėja, trichomonozė, sifilis, AIDS, virusiniai hepatitai (B ir C)