Skip to main content
COVID-19 (Koronaviruso) greitasis antigeno tyrimas iš seilių

COVID-19 (Koronaviruso) greitasis antigeno tyrimas iš seilių

Dauguma iš mūsų jau susidūrėme su nemalonia procedūra – mėginio paėmimu iš nosies ir ryklės COVID-19 infekcijai nustatyti. Išbandykite naujieną – COVID-19 antigeno tyrimą iš seilių. Testas skirtas viruso baltymui aptikti ir yra naudojamas COVID-19 ligai diagnozuoti.

grįžti į sąrašą

13,00 

Aprašymas

Atvykite į Medicina practica laboratoriją COVID-19 antigeno tyrimui atlikti, paprašykite specialaus mėgintuvėlio, surinkite seiles į specialų mėgintuvėlį – paduokite laboratorijos darbuotojai.

Pacientams, kuriems reikalingas dokumentas, patvirtinantis COVID-19 (koronaviruso) greitojo antigeno testo rezultatą, gali būti išrašomas tyrimo sertifikatas.

Pasiruošimas seilių mėginio surinkimui:

30 minučių iki tyrimo negalima valgyti, gerti (net ir vandens), rūkyti, kramtyti gumos, inhaliuoti ar skalauti burnos, vartoti vaistų.

Seilių mėginio surinkimas:

COVID-19 (koronaviruso) greitojo antigeno tyrimo iš seilių mėginio jautrumas 96.30%, specifiškumas 99.34%, tikslumas 99.03 %.

Dažniausi koronovirusinės infekcijos požymiai: karščiavimas, kosulys, apsunkintas ir skausmingas kvėpavimas, uoslės ir skonio pojūčių netekimas, viduriavimas. Sunkios infekcijos atveju gali būti plaučių uždegimas, sunkaus laipsnio ūmus kvėpavimo sutrikimas, kraujagyslių sienelių (endotelio) pažeidimai, inkstų nepakankamumas ar net mirtis.

Rekomendacijos koronavirusinės infekcijos prevencijai yra dažnas rankų plovimas, apsauginės veido kaukės dėvėjimas, užsidengimas alkūne ar nosine čiaudint ir kosint, kuo mažiau liesti veidą, ypatingai burnos, nosies, akių sritis, vengti artimo kontakto su užsikrėtusiais asmenimis ar sergančiais peršalimu (kosti, čiaudi, sloguoja).

Tyrimo metodas.  Imunochromatografinis.

Tiriamasis mėginys: seilės.

Mėginio stabilumas:  nestabilus, paimtas mėginys turėtų būti tiriamas kuo greičiau po paėmimo.

Norminiai dydžiai. RASTA/NERASTA

RASTA rezultatas parodo, kad mėginyje aptikti SARS-CoV-2 viruso baltymai (antigenai) ir žmogus yra užsikrėtęs virusu.

NERASTA rezultatas parodo, kad mėginyje SARS-CoV-2 viruso baltymai (antigenai) neaptikti ir žmogus neužsikrėtęs virusu arba viruso antigenų kiekiai per maži, todėl neaptinkami testo.

Anti-SARS-CoV-2 greitąjį antigeno testą iš selių rekomenduojama atlikti:

  • COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomų turintiems asmenims ne vėliau kaip per 5 paras nuo simptomų pradžios.

SVARBU: karščiuojantys ar kitų simptomų turintys asmenys tyrimui privalo kreiptis į mobiliuosius patikros punktus arba karščiavimo klinikas. Medicina practica laboratorijose simptomų turintys asmenys nepriimami.

  • sąlytį su patvirtintu ar įtariamu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju turėjusiems asmenims – ne vėliau kaip per 7 paras po turėto sąlyčio;
  • nejaučiant simptomų ir norint sutrumpinti izoliacijos laiką po aukÅ¡tos rizikos sąlyčio su patvirtintu Covid-19 (koronaviruso infekcijos) atveju. Tyrimas atliekamas po 7 izoliacijos parų.

Gauti tyrimo rezultatai visada turi būti vertinami kartu su kitais paciento klinikiniais duomenimis. Esant neaiškioms, abejotinoms situacijoms, rekomenduojama atlikti daugiau diagnostinių tyrimų ir gautus rezultatus įvertinti kompleksiškai. Svarbiausias COVID-19 infekciją patvirtinantis tyrimas yra viruso RNR nustatymas PGR metodu. https://medicinapractica.lt/produktas/koronaviruso-covid-19-nustatymas-is-nosiarykles-pgr/

SVARBU:

  • Å iuo tyrimu galima aptikti tik dideles viruso koncentracijas mėginyje, todėl besimptomiams pacientams gali bÅ«ti gaunami klaidingai neigiami rezultatai (atsakyms NERASTA). Rekomenduojama atlikti SARS-CoV-2 PGR tyrimą.
  • Neigiamas rezultatas (atsakymas NERASTA) gali bÅ«ti gaunamas jeigu antigeno koncentracija mėginyje yra žemiau nustatymo ribos arba jeigu mėginys buvo netinkamai surinktas arba pacientas nesilaikė rekomendacijų prieÅ¡ seilių mėginio surinkimą . Todėl neigiamas tyrimo (atsakymas NERASTA). rezultatas nepaneigia SARS‑CoV‑2 infekcijos galimybės, ir turėtų bÅ«ti patvirtinamas atliekant molekulinį (PGR) tyrimą, ypač jei pacientas turi simptomų.

Vaikai virusą nešioja trumpiau nei suaugusieji, todėl gali skirtis jautrumas tarp suaugusiųjų ir vaikų mėginių.

Sertifikatų išdavimas

Pacientams, kuriems reikalingas dokumentas, patvirtinantis COVID-19 (koronaviruso) greitojo antigeno testo rezultatą, gali būti išrašomas tyrimo sertifikatas.

Sertifikatas pateikiamas trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų.

Pacientai, kaip atsakingi keliautojai, turėtų pasidomėti apie šalies, į kurią planuoja vykti, taikomus reikalavimus COVID-19 tyrimų atlikimui bei sertifikatų išrašymui (ypač – jeigu jie yra specifiniai) bei iš anksto įspėti laboratoriją prieš atliekant tyrimą arba kreiptis į laboratoriją dėl sertifikato papildymo ne vėliau nei per 24 val. nuo jo gavimo.

Norėdami užsiregistruoti tyrimui kreipkitės į artimiausią mūsų laboratoriją https://medicinapractica.lt/kontaktai/