Skip to main content
Informaciniai straipsniai

Patarimai dėl virškinimo sistemos

Autorius 2018/03/16No Comments

Patarimai, ką daryti, kad virškinimo sistema veiktų puikiai.

Šiuolaikinėje Vakarų visuomenėje virškinimo problemos tapo mūsų kasdienybe. Tai gali sukelti skausmingas būkles, pvz. vidurių užkietėjimą, vidurių pūtimą ar netgi lėtinius negalavimus, tokius kaip dirgliosios žarnos sindromas. Tačiau yra daug veiksnių, kurie padeda  pagerinti virškinimą! Keisdami gyvenimo būdą, mitybos įpročius ir galbūt pasirinkdami kitus maisto produktus, jūs jausitės daug geriau ir pagerinsite gyvenimo kokybę.

Čia yra keletas veiksmingų patarimų, kaip pagerinti virškinimą:

  • Valgykite maistą, kuris turi ląstelienos ir skaidulų. Valgykite grūdus, daržoves, ankštines daržoves ir vaisius. Jie pagerins virškinamojo trakto veiklą. Be to, cukraus kiekis kraujyje didės lėčiau.
  • Skysčiai yra labai svarbūs virškinimui! Mums reikia vandens, kad suvirškinti kietą maistą. Netirpios skaidulos brinkdamos didina išmatų tūrį ir skatina žarnyno judesius, tai palaiko savailaikį nesuvirškintų medžiagų pašalinimą iš organizmo. Kuomet per  dieną išgeriama per mažai skysčių,  tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl užkietėja
  • Treniruokite savo kūną – reguliariai sportuokite! Tai dar vienas būdas mažinti vidurių užkietėjimą, nes reguliari mankšta padeda palaikyti maisto produktų judėjimą virškinimo sistemoje.
  • Sutelkite dėmesį į savo maistą ir valgykite ramioje aplinkose – nesinaudokite skaitmeninais įrenginiais ir venkite kitų trikdžių. Pabandykite atsipalaiduoti ir vengti

Jūs pamatysite, kuomet pakeisite kai kuriuos valgymo ir gyvenimo įpročius, jūsų virškinimas ir bendra savijauta gerokai pagerės!