Skaistė Povilaitienė, M. Povilaičio Odontologijos Namų (UAB Povidenta) įkūrėja bei savininkė, Kaunas:

Tyrimą dariausi, nes nuo vaikystės turėjau gana rimtų virškinimo problemų ir sunkumų, atsigulus nakčiai nuolat jausdavau pilnumo, pykinimo jausmą, dažnai skaudėdavo pilvo srityje, šonus, vargino padidėjęs rūgštingumas ir refliuksas, pilvo pūtimas būdavo normali būsena. Reguliariai kartodavosi vidurių užkietėjimo, viduriavimo ir vėmimo priepuoliai, po kurių tekdavo gulėti ligoninėje (bent kartą per pusmetį).

Kitą dieną, kai gavau savo tyrimo rezultatus ir pasitariau su dietologe, atsisakiau visko, kam buvo nustatyta padidėjusi reakcija, kas galimai sukėlė anksčiau minėtus simptomus. Motyvacija buvo didelė, nes norėjau atsikratyti varginančių sveikatos sutrikimų.

Teko atsisakyti gliuteno, visų pieno produktų bei kiaušinių. Kadangi iki tol pieno produktai buvo mano vieni iš pagrindinių produktų maisto racione, atsisakyti jų buvo sunkiausia psichologiškai. Bet vardant sveikatos viskas įmanoma :)!

Pirmus kartus parduotuvėje, kavinėje, svečiuose buvo tikrai sunku. Netinkamų man produktų buvo visuose patiekaluose. Nežinojau, ką išsirinkti, atrodė, jog nėra, ko valgyti. Tačiau didelėse bei specializuotose parduotuvėse radau sau patinkančius ir pagal skonį labiausiai priimtinus alternatyvius produktus: augalinį pieną, margariną vietoje sviesto, kokosinį jogurtą vietoje jogurto, kokosinį jogurtą be cukraus vietoje grietinės, tofu sūrelius, kokoso ar ryžių pieno ledus, bandeles, miltus ir duoną be gliuteno. Išmokau gaminti iš man tinkančių produktų. Kaip pavyzdys – iš sojų pupelių pasigaminu varškę, iš kurios gaunasi puikūs varškėčiai. Iš avinžirnių skysčio suplaku puikius baltymus zefyrų kepimui. Žmonės, kurie ragavo net neatskyrė, kad zefyrai buvo pagaminti ne su kiaušinio baltymu. Pamažu skonio receptoriai keitėsi ir adaptavosi, šiai dienai net nebenoriu kavos su karvės pienu 🙂

Jeigu rezultatus būčiau gavusi prieš 10 metų, tikiu, kad būtų itin sunku rasti kuo pakeisti netinkamus man produktus. O dabar pasirinkimo yra pakankamai! Aišku, norėtųsi didesnio asortimento, nes įvairovė nėra didelė, lyginant su įprastiniais produktais, bet tikiuosi, kad su laiku viskas tik gerės. Juk nemažai žmonių kažko netoleruoja ar turi padidėjusį jautrumą maistui. Minusas, kad alternatyvūs produktai yra ženkliai brangesni, negu įprastiniai.

Jau po maždaug mėnesio jaučiau žymų skirtumą: sumažėjo pilvo pūtimas, nevargino pykinimas naktimis, be nerimo galėjau eiti miegoti, sumažėjo pilvo diegliai, skausmai. Nebežinau, kas yra refliuksas, nevargina rūgštingumas, susinormalizavo svoris. Po pusės metų supratau, kaip jaučiasi normalūs žmonės, kad per ilgai kenčiau simptomus, kurie buvo tapę mano rutina.

Be abejo, stresas ar kitos sveikatos problemos, vis dar turi įtakos mano virškinimo sistemai, pasitaiko, kad pasijuntu prasčiau. Bet iš esmės ženklus geresnės savijautos skirtumas išliko, kas motyvuoja mane ir toliau laikytis savo mitybos plano.

Mano pavyzdys įkvėpė ir kitus šeimos narius atlikti šį tyrimą. Šeimos nariai skundėsi įvairiais skausmais bei alergija, kurių nepaaiškino medikai. Atlikus ImuPro tyrimą rezultatai jų taip pat nenuvylė: tėčiui baigėsi pilvo šono skausmas, sesers vaikams sumažėjo alerginių odos reakcijų.

Nesigailiu, sumokėtų pinigų už tyrimo atlikimą. Pagerėjusi sveikata atpirko visus išleistus pinigus!