Sukurk savo alergiškam vaikui tinkamą aplinką mokykloje

Alergiški ar sergantys astma vaikai turi būti iš anksto parengiami mokyklai, kadangi joje gali būti alergijos sukėlėjų.

Remiantis 2014 m. birželio 16 d. American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI) duomenimis, daugiau nei 10 tūkstančių vaikų kasmet praleidžia pamokas dėl astmos priepuolių, 11 procentų vaikų kenčia nuo įkvėpiamų alergenų ir apie 6 procentams diagnozuojamas maisto netoleravimas. Pasak alergologo Michael Foggs, MD, ACAAI prezidento, kai vaikas jaučia alerginius simptomus (sunku kvėpuoti, ašaroja akys, sloguoja, čiaudi), jis neišsimiega ir todėl labai nukenčia mokslo rezultatai.
Patarimai iš ACAAI gerai vaiko savijautai klasėje bei sporto salėje:

Jei įtariate, kad jūsų vaikas gali būti kam nors alergiškas, pasikonsultuokite su alergologe. Alergologė atliks tyrimus, nustatys alergenus bei sudarys gydymo planą.
Susitarkite su mokytoju ir apžiūrėkite klases, ar ten nėra alergijos sukėlėjų: gyvūnų, žiedadulkių, dulkių. Pastebėtina, kad bendraklasiai, namie laikantys gyvūnus, taip pat gali sukelti alerginę reakciją vaikui, nes alergenai gali būti pernešami į mokyklą ant drabužių. O jei jūsų vaikas kosti, sunkiai kvėpuoja, čiaudi, sloguoja ar yra bėrimas – tai gali būti alerginė reakcija į kažkokį alergijos sukėlėją mokykloje ir net gali prireikti vaistų.
Būtina vaiko gydymo planu pasidalinti su mokyklos darbuotojais. Jį turi sudaryti medžiagos, kurios jūsų vaikui sukelia alerginę reakciją ar astmą ir vaistų sąrašas, kuriuos paskyrė gydytojas.
Praneškite mokyklos darbuotojams, kaip elgtis, jei jūsų vaikui būtų astmos priepuolis ar gyvybei pavojinga alerginė reakcija. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas ir mokyklos darbuotojai žino, kaip naudotis skubios pagalbos medikamentais.
Jei vaikas turi alergiją maistui, jis turėtų kiekvieną dieną pietus atsinešti uždarame indelyje ir vengti kontakto su kitų žmonių indais ir servetėlėmis.
Kaip padėti alergiškam vaikui žaisti drauge su kitais?

Daugelis vaikų mėgsta per pertraukas žaisti lauke. Vaikams, sergantiems astma ir kitomis alerginėmis ligomis, turėtų būti suteikta galimybė sportuoti kartu su visais, tačiau turi būti laikomasi alergologės patarimų.

Jei jūsų vaikas alergiškas žiedadulkėms, prieš jam sportuojant lauke, patikrinkite žiedadulkių kiekį, nes prieš dvi savaites iki didžiausios žiedadulkių koncentracijos ore reikia pradėti vartoti vaistus.

Kiekvienas vaikas nori jaustis gerai ir namuose, ir mokykloje. Jūs galite jam padėti ir tinkamai parengti mokyklai. Sužinokite, ar Jūsų vaikas yra kam nors alergiškas. Alergenų tyrimus galite atlikti visose UAB Medicina practica laboratorijose.

Šaltinis – The above story is based on materials provided by American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI).