Pasak naujausių tyrimų atliktų Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, virusai, kurie sukelia ligas, gali puikiai įsikurti žmogaus kūne ir nesukelti jokio kosulio, čiaudulio ar kitų simptomų.
Sveikas žmogus, vidutiniškai nešioja penkių rūšių virusus savo kūne, praneša tyrėjai. Šis tyrimas yra pirmoji išsami analizė virusų, kuriuos turi sveiki žmonės. Tyrimas buvo finansuojamas Nacionalinio sveikatos instituto (NIH).
Dauguma žino, jog žmogaus kūne egzistuoja natūrali bakterinė flora , sako tyrimo bendraautorius, virusologas ir pediatrinių infekcinių ligų skyriaus gydytojas Gregory Storch. Po šio tyrimo paaiškėjo, kad egzistuoja ir normali virusinė flora (pusiausvyra), kuri yra didelė ir sudėtinga.
Tyrėjai atrinko 102 sveikus suaugusius žmonės, kurių amžius buvo tarp 18-40 metų. Mokslininkai tyrė penkių tipų medžiagas iš nosies, odos, burnos, išmatų ir makšties. Tyrimo dalyvavo tiek vyrai tiek moterys.
Tyrimo metu 92% ištirtų žmonių būdavo aptinkamas bent vienas virusas , tačiau nustatyta ir tokių asmenų, kurie turėdavo 10-15 virusų savo kūne.
„Mes esame nustebę virusų skaičiumi, kurį aptikome“,- sakė tyrimo autorė Kristine M. Wylie. „Mes ištyrėme tik penkias kūno vietas ir pamatėme daugybę virusų, tačiau kas butų jei ištirtume visą žmogaus kūną?“,- pridūrė specialistė.
Mokslininkai dar nežino ar virusai turi teigiamą ar neigiamą poveikį žmogaus bendrajai sveikatai, tačiau spėjama, kad vienu atveju jie gali tiesiog nepkenkti, o kitu gali tik padidinti riziką susirgti virusinėmis ligomis.
Išanalizavus mėginius mokslininkai atrado 7 virusines šeimas, įskaitant herpes viruso atmainas. Pavyzdžiui herpes virusas (6) ar herpes virusas (7) buvo rasti 98 procentuose mėginių iš burnos. Tam tikra papilomos viruso atmaina buvo rasta ant 75 % odos ir 50% nosies mėginių. Nenuostabu, kad 38% moterų makštyje nustatytos papilomos viruso atmainos. O kai kurioms moterims nustatytas tam tikras didelės rizikos genotipas, kuris padidina tikimybę susirgti gimdos kaklelio vėžiu.
Adeno virusai, virusai, kurie sukelia peršalimą ar plaučių uždegimą taip pat buvo aptikti mėginiuose.
Žinoma, kai kurie nustatyti virusai gali būti pasilikę nuo infekcijos, persirgtos prieš keletą metų, tačiau daugelis kitų virusų surastų kūno skysčiuose rodo rimtos infekcijos galimybę.
„Yra labai svarbu žinoti, kurie virusai nesukelia problemų ir, kurie gali sukelti rimtas sveikatos problemas, kurioms išspręsti prireiks medikų pagalbos“,- sako Storch, Ruth L. Siteman profesorius.
Šaltinis : http://www.sciencedaily.com/releases/2014/09/140916162448.htm