Žengtas naujas žingsnis Lietuvoje stiprinant kraujo mėginių transportavimo iš gydymo įstaigų į medicininių tyrimų laboratorijas saugumą. Viešoji įstaiga „Medicina practica“ savo laboratorijų tinkle įdiegė specialių transportavimo dėžučių sistemą.

Nuo šiol mėginiai, gabenami iš kitų miestų į „Medicina practica“ laboratorijas, bus talpinami į specialias dėžutes, kurios pagamintos Vengrijoje. Jos mūsų šalyje pradedamos naudoti pirmą kartą.

„Transportavimo dėžučių atsiradimas padės ne tik užtikrinti saugų mėginių atvežimą. Specialūs dėžučių įdėklai stabiliai laikys kraujo mėginius dėžutėje. Todėl bus dar geriau užtikrinama transportuojamų tyrimų kokybė, kaip to reikalauja standartai“, – sakė „Medicina practica“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.

Pasak „Medicina practica“ vadovo, tokia sistema įdiegta remiantis Vakarų Europos modernių laboratorijų patirtimi. Ten specialios transportavimo dėžutės, apsaugančios mėginius nuo išorinės aplinkos poveikio, jau kurį laiką sėkmingai naudojamos.

Transportavimo dėžučių įdiegimas – tai dar vienas žingsnis tobulinant „Medicina practica“ laboratorijų tinklo veiklą. Pernai ši organizacija savo laboratorijose viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo diegti brūkšninio kodo pacientams ir jų tyrimams sistemą.

„Medicina practica“ yra pelno nesiekianti organizacija, įkurta Vilniuje 2000 metais. Uždirbtos lėšos investuojamos į tyrimų kokybę, darbuotojų kvalifikaciją, organizacijos plėtrą. Jos padaliniai veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Tauragėje.