Vėl skambantis mokyklinis skambutis primena apie laukiančias namų darbų užduotis bei užklasinę veiklą. Kartais patys tėvai pastebi, o galbūt mokytojai juos informuoja, kad jų vaikas turi elgesio problemų. Dėl šių problemų visada reikia kreiptis į gydytoją. Jei vaikui diagnozuotas elgesio sutrikimas – DTHS ir autizmas, – jie gali atrodyti labai panašiai. Vaikai, turintys bet kurią ligą, gali turėti sunkumų susikaupdami. Jie gali būti impulsyvūs arba sunkiai bendraujantys. Jie gali turėti problemų mokykloje atlikdami pavestas užduotis ar kurdami naujus santykius.

Kas yra autizmas?

Autizmas yra sutrikimas, susijęs su nenormalia smegenų raida ir veikimu. Tai yra 1 iš 68 vaikų, 1 iš 42 berniukų. Berniukams autizmas diagnozuojamas keturis kartus dažniau nei mergaitėms. Autizmu sergantys žmonės turi sumažėjusius socialinio bendravimo įgūdžius ir ribotus ar pasikartojančius elgesio ar interesų modelius.

Vaikai, sergantys autizmu

 • vengia akių kontakto
 • sunkiai bendrauja su kitais
 • sunkiai tinkamai naudojasi žaislais
 • pradeda vėliau kalbėti
 • gali turėti traukulių ir miego sutrikimų
 • demonstruoja neįprastas reakcijas į garsą, kvapą, skonį ar jausmus
 • neturi baimės jausmo

Kas yra dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (DTHS)?

Dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (DTHS) yra dažniausias vaikų ir paauglių psichinis sutrikimas, o tiksli priežastis nežinoma. Tai daro įtaką maždaug 51,1 mln. žmonių visame pasaulyje.

Vaikai, sergantys DTHS:

 • neramūs
 • hiperaktyvūs
 • impulsyvūs
 • sunkiai kontroliuoja savo emocijas
 • negeba sutelkti dėmesio, todėl prasti rezultatai mokykloje

Kaip padidėjusio jautrumo maistui tyrimai gali padėti valdyti autizmą ir dėmesio trūkumo bei hiperaktyvumo sutrikimą?

Maistas ir maistinės medžiagos gali daryti įtaką ligų raidai. Liga tai yra viso kūno sutrikimai, todėl tėvams svarbu suprasti žarnyno ir smegenų tarpusavio ryšį. Maistas, kurį valgo vaikai, gali tiesiogiai paveikti smegenų veiklą. Naujausi tyrimai parodė, kad IgG įvairių maisto komponentų antikūnai, tokie kaip kazeinas ar glitimas, daro įtaką autizmu sergantiems vaikams ir tikriausiai dalyvauja šios ligos raidoje. Todėl galima manyti, kad IgG pagrįsta pašalinimo dieta gali padėti geriau valdyti autizmą. Moksliniai įrodymai taip pat rodo, kad dauguma DTHS turinčių vaikų gali patirti reikšmingą pokytį. Teigiamas poveikis DTHS simptomams, kai vaikai laikosi ribotos eliminacijos dietos, pagrįstos IgG maisto antikūnai.

Kelias į geresnę savijautą prasideda nuo tinkamos mitybos. Vaiko raciono maisto produktų parinkimas, kurį produktą norima įtraukti į ar pašalinti iš mitybos raciono, gali būti pirmas žingsnis į Sveikatos ir gerovės gerinimą. Į gydymo planą įtraukę individualizuotą mitybą pakeisite IgG maisto reakcijas – jūsų vaikas gales geriau miegoti, pagerins pažinimo galimybes, patirs mažiau skausmo iš išbėrimų, bus geresnis virškinimas – pagerės bendra gyvenimo kokybė.

Kas yra padidėjusio jautrumo maistui tyrimas ImuPro?

ImuPro – padidėjusio jautrumo maistui tyrimas, galintis pasiūlyti atviras duris, leisiančias sužinoti apie IgG ryšį su maistu ir autizmu/DTHS. Tyrimas aptinka rekcijas į pagrindinius maisto produktus, kurie gali būti laikomi uždegiminių procesų priežastimi ir gali būti susiję su autizmo/DTHS raida.

Padidėjusio jautrumo maistui tyrimas ImuPro yra plataus spektro IgG nustatyme tarpininkaujantis maisto alergijos laboratorinis tyrimas. Tiriamas paciento kraujas, ar nėra specifinių IgG antikūnų tam tikriems maisto produktams. Jei yra didelis specifinių antikūnų kiekis, tai gali reikšti, kad vartodami netinkamus produktus, sukeliate lėtinį uždegimą. O tai gali turėti didžiulį poveikį elgesiui.