Vaikų autizmas

Kas yra autizmas?

Autizmas – tai įvairiapusis raidos sutrikimas, atsirandantis smegenims netinkamai vystantis ir funkcionuojant. Autistams trūksta socialinio bendravimo įgūdžių, jų elgesio modeliai ir interesai yra riboti arba pasikartojantys. Autizmas pasireiškia vienam iš šešiasdešimt aštuonių vaikų ir vienam iš keturiasdešimt dviejų berniukų.

Kas yra padidėjusio jautrumo maistui tyrimas?

Padidėjusio jautrumo maistui (maisto netoleravimo) tyrimas „ImuPro“ yra plačios aprėpties laboratorinis tyrimas, kurio metu pagal IgG kiekį nustatoma alergija maistui. Analizės metu nustatomas konkrečių antikūnų kiekis paciento, reaguojančio į konkrečius maisto produktus, kraujyje. Jeigu reakcijos į konkrečius maisto produktus metu nustatomas didelis tokių antikūnų kiekis, tai gali reikšti, kad atitinkamų maisto produktų vartojimas gali sukelti lėtinį uždegiminį procesą.

Atsisakius kai kurių maisto produktų, elgesys paprastai visiškai pasikeičia.

Autizmo simptomai

  • Akių kontakto vengimas
  • Bendravimo su kitais asmenimis sunkumai
  • Nesugebėjimas tinkamai naudotis žaislais
  • Sulėtėjusi kalba
  • Priepuoliai, miego sutrikimai
  • Aktyvumo ir dėmesio sutrikimai (hiperaktyvumas)
  • Neįprasta reakcija į garsus, kvapus, skonius arba pojūčius
  • Pavojaus baimės nebuvimas

 

Maisto produktai ir maisto medžiagos gali turėti įtakos autizmo simptomams. Autizmas yra viso organizmo sutrikimas ir tėvams turi būti svarbu suprasti virškinimo ir smegenų sistemų ryšį. Vaikų vartojami maisto produktai ir gaunamos maisto medžiagos daro tiesioginį poveikį jų smegenų veiklai.

Pradedant gydyti autistą svarbu laikytis mitybos režimo. Tai reiškia, kad, siekiant gerinti autisto sveikatą ir gerą savijautą, pirmiausia reikia tam tikrus produktus įtraukti į mitybos racioną arba iš jo pašalinti.

Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad dėl kazeino ir glitimo susidarantis IgG gali įveikti kraujo ir smegenų barjerą ir, sukeldamas vietinę uždegiminę reakciją ir tiesiogiai prisijungdamas prie konkrečių smegenų dalių, daryti žalingą poveikį smegenims.

Maisto netoleravimo tyrimas „ImuPro“ sudaro galimybes ištirti IgG susidarymą autistui reaguojant į maistą, nes šio tyrimo metu galima nustatyti jo reakciją į pagrindinius maisto produktus, kurie gali būti laikomi uždegimo priežastimi.

Taikydami individualų mitybos režimą, stengdamiesi nevartoti konkrečių uždegiminius procesus sukeliančių arba skatinančių produktų ir prisidėdami prie pediatro sudaryto autisto gydymo plano, galėsite savo vaikui sudaryti galimybę geriau išsimiegoti, justi mažiau skausmo, išvengti išbėrimų, pagerinti jo virškinimą, pažintinius gebėjimus ir įvairius elgsenos modelius.