Skip to main content

Hepatitai – antroji mirties nuo infekcinių ligų priežastis. Net apie 60–70 proc. užsikrėtusiųjų hepatitu B ar C neįtaria, kad nešioja tokį pavojingą virusą, nes ilgai jaučiasi pakankamai gerai.

Infekcijoms progresuojant gali apimti bendras silpnumas, sumažėti apetitas, varginti pykinimas, patamsėti šlapimas, skaudėti sąnarius ir kt. Tačiau tokie požymiai jaučiami sergant ir kitomis ligomis.

Laiku atskleisti hepatitų B ir C virusus padeda tik kraujo tyrimai. Ištyrimo programa leidžia įvertinti pagrindinius kepenų veiklos rodiklius, virusinių hepatitų B ir C specifinius žymenis.

Hepatitas B ir C plinta per kraują nesteriliais įrankiais darant tatuiruotes, veriant auskarus, atliekant manikiūro, pedikiūro ar medicinines invazines procedūras, vartojant injekcinius narkotikus, o taip pat – lytiniu keliu. Žmogus gali sirgti tiek ūmia, tiek lėtine hepatito forma. Nepastebėta liga dešimtmečiais tyliai ardo kepenis, kol išryškėja komplikacijos: kepenų nepakankamumas, cirozė ar pirminis kepenų vėžys.

Tyrimai:

  1. Alanino aminotransferazė (ALT)
  2. Antikūnai prieš hepatito B viruso paviršinį antigeną (anti-HBs)
  3. Antikūnai prieš hepatito C virusą (anti-HCV)
  4. Aspartato aminotransferazė (AST)
  5. Bilirubinas, bendrasis
  6. Bilirubinas, tiesioginis
  7. Gama gliutamiltransferazė (GGT)
  8. Hepatito B viruso paviršinis antigenas (HBsAg)
  9. Šarminė fosfatazė

Kaina 67,00 Eur