Skip to main content

Dar neseniai apie mikrobiomą mūsų kūne ir ant jo buvo žinoma labai nedaug. Per pastarąjį dešimtmetį mokslinių tyrimų apie mikrobiomą labai padaugėjo, daugiausia dėl patobulėjusių mikrobiologijoje taikomų technologijų, PGR metodikos. Buvo nustatyta, kad mūsų kūne ir ant jo gyvenančių bakterijų skaičius yra didesnis nei viso organizmo ląstelių. Didžiausia šių bakterijų įvairovė gyvena mūsų žarnyne. Ši mikroorganizmų bendruomenė vadinama žarnyno mikrobiomu.

Mikrobiomas – ekologinė mikroorganizmų bendruomenė, kuri sukuria specialią terpę žarnyne ir atlieka labai svarbias funkcijas. Kalbėdami apie mikroorganizmus, mikroflorą, specialistai vartoja terminus – mikrobiomas ir mikrobiota. Dažnai šie terminai – „mikrobiomas“ ir „mikrobiota“ – vartojami kaip vienas, tačiau jų reikšmė bei ištyrimo metodikos skiriasi. Mikrobiota reiškia pačių mikrobų grupę, o mikrobiomas – šių mikrobų genomus arba genetinę informaciją.

Įrodyta, kad žarnyno mikrobiomas, kurį daugiausia sudaro bakterijos, daro didžiulę įtaką mūsų bendrajai organizmo būklei. Sveika žarnyno mikrobiomo pusiausvyra lemia mažesnį žarnyno pralaidumą toksinams, mažina intokskacijos, sepsio ir uždegimo riziką, didina ląstelių jautrumą insulinui, palaiko sveiką žarnyno, medžiagų apykaitos, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Sveiką mikrobiomo balansą palaiko ir skatina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas, įvairaus skaidulinio maisto vartojimas, stresinių situacijų vengimas.

Sutrikusi organizmo mikrobiomo pusiausvyra vadinama disbioze, kuri turi neigiamą įtaką sveikatos būklei. Esant disbiozei, didėja žarnyno pralaidumas toksinams, išauga sisteminio uždegimo rizika, didėja ląstelių atsparumas insulinui, padidėja nutukimo, diabeto, metabolinio sindromo, širdies ir kraujagyslių ligų, nealkoholinių riebiųjų kepenų ligų, dirgliosios žarnos sindromo ir uždegiminių žarnyno ligų rizika. Žarnyno mikrobiotos tyrimą rekomenduojama atlikti esant skrandžio skausmams, rūgštingumui, deginimui, pilvo pūtimui, DŽS, uždegiminėms ligoms, vidurių užkietėjimui, odos problemoms, pienligei. GutWell, taip pat esant inkstų akmenligei.

Todėl labai svarbu palaikyti žarnyno mikrobiomo balansą, tinkamą sudėtį, pusiausvyrą. Kokia yra Jūsų mikrobiomo sudėtis, išsiaiškinti galite atlikdami išmatų tyrimus.

GutWell žarnyno mikrobiomo tyrimas atliekamas Genorama Estijos laboratorijoje PGR metodu – nustatoma mikrobiomo mikroorganizmų genetinė informacija. GutWell tyrimas nustato ir pateikia informaciją apie žarnyno bakterijų sudėtį bei pateikia rekomendacijas, kaip išlaikyti bei pagerinti žarnyno mikrobiomą.

Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija.
Tyrimas atliekamas per 25 d. d.

Žarnyno mikrobiomo tyrimas padeda formuoti sąmoningą mitybą, taip išvengiant sveikatos sutrikimų bei ligų. Po GutWell tyrimo sužinosite:

  • Kurios bakterijos gyvena jūsų žarnyne?
  • Kaip žarnyno bakterijos veikia Jūsų organizmą?
  • Ar žarnyne yra pakankamai naudingų bakterijų?
  • Ar žarnyne yra kenksmingų bakterijų?
  • Ar žarnyno bakterijos lemia Jūsų polinkį į nutukimą?
  • Ar mityba ir mikrobiomas yra subalansuoti, ar reikia pakeisti mitybos įpročius?
  • Kaip pasiekti subalansuotą žarnyno mikrobiomą?
Žarnyno mikrobiomo tyrimo kaina

Žarnyno mikrobiotos tyrimas atliekamas Medicina practica laboratorijoje Lietuvoje pasėlio metodu. Mikrobiologijos laboratorijoje nustatomos specifinės bakterijos, tokios kaip Lactobacillus, Biffidobacterium, patogeninės bakterijos bei mieliagrybiai, bei jų pusiausvyra. Taip pat, šio tyrimo metu atliekamas H. pylori antigeno tyrimas. Pacientui pateikiama išsami ištirtų žarnyno bakterijų analizė bei aprašas apie jas.

Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija.
Tyrimas atliekamas per 7 d. d.

Žarnyno mikrobiotos tyrimo kaina

Atminkite, kad, tiriant žarnyno mikrobiomą ir mikrobiotą, kai kurie faktoriai gali keisti bakterijų sudėtį ir tyrimo rezultatus:

  • Antibiotikų vartojimas per paskutinius 3 mėnesius;
  • Paskutiniu metu pasikeitę mitybos įpročiai;
  • Nėštumas ar kūdikio maitinimas motinos pienu.

PASTABA. Prieš atliekant tyrimą rekomenduojama 1 mėn. nevartoti antibiotikų ir probiotikų.

Dėl detalesnės informacijos ir rinkinio mėginio surinkimui galite kreiptis telefonu +370 650 15731 arba el. paštu mikrobiota@medicinapractica.lt