Skip to main content

Alergijos tyrimas ALEX

Alergijos tyrimas ALEX – tai pats išsamiausias ir inovatyviausias alergijų tyrimas iš kraujo. Jo metu, unikalių nanotechnologijų deka, iš itin mažo kraujo kiekio nustatomas paciento įsijautrinimas net 295 specifiniams alergenams: tiek alergenų ektsraktams, tiek ir molekuliniams alergenams, bei bendras IgE. Tai dengia net 99% visų šiuo metu kliniškai reikšmingais pripažintų alergenų. Tad atlikus ALEX tyrimą Jums nebereikės pergyventi, kad likote dėl kažko neišsityrę:  tiksliai ir visapusiškai galėsite įvertinti kokie Jūsų ar Jūsų mažojo alergiuko simptomai yra nulemti alergijos, o kokie – kitų būklių.

Kodėl svarbu tirti tiek įprastus, tiek ir molekulinius alergenus?

Alergijos tyrimai ilgą laiką gebėjo nustatyti mūsų įsijautrinimą tik įprastiems alergenams, dar kitaip vadinamiems alergenų ekstraktais (pvz. beržo žiedadulkės, lazdyno riešutai, pienas, obuolys ir kt.). Laikui bėgant buvo pastebėta, kad simptomai tam pačiam alergenų ekstraktui įsijautrinusiems žmonėms pasireiškia itin skirtingai: vieniems riešutams alergiškiems žmonėms jų vartojimas nesukelia sunkių pasekmių, tuo tarpu kitiems vos paragavus produktų su riešutų pėdsakais išsivysto gyvybiškai pavojinga anafilaksinė reakcija.

Vieni pienui alergiški vaikai gali  saugiai valgyti keptus ar virtus iš pieno produktų pagamintus patiekalus, o kitiems tie patys patiekalai pasibaigia kelione į ligoninę. Kilo klausimas – kodėl? Atsakymą mokslininkai rado molekulinėje alergologijoje. Paaiškėjo, kad kiekvieną „įprastą“ alergeną sudaro daug skirtingų baltymų molekulių, pasižyminčių skirtingomis savybėmis. Kiekvienas iš mūsų galime būti alergiškas vienai, arba kelioms to paties įprasto alergeno molekulėms. Ir tai, kokioms molekulėms esame alergiški yra itin individualu, bei nulemia tai, ar būsime tie, kurie privalo maisto produktų vengti – ar ne; ar alergiją galėsime išgydyti visam laikui – ar ne.

Tai supratus, paaiškėjo, kad įprastiniai alergijos tyrimai iš kraujo nėra pajėgūs atsakyti į kiekvienam alergiškam žmogui svarbius klausimus apie jo ligą ir pradėta ieškoti sprendimo. 2018-ais metais ALEX tapo išskirtiniu šios problemos sprendimu. Tyrimo kūrėjai daugelį metų tobulinę savo žinias, bei kūrę kitas, šiandien plačiai naudojamas alergijų tyrimų sistemas puikiai suprato, kad nei vienas iki šiol egzistavusių alergijos tyrimų nesugeba pilnai atsakyti į pacientui rūpimus klausimus, todėl Austrijoje įkūrė savo įmonę „MacroArray Diagnostics“, kurioje ir gimė analogų neturintis, mokslu paremtas, ypatingai jautrus, specifiškas, pats išsamiausias ir šiuo metu „state of the art“ pripažįstamas ALEX alergijų tyrimas.

Kokie alergenai tiriami ALEX makrogardele?

ALEX - žolių, piktžolių žiedadulkės

žolių, piktžolių žiedadulkės

ALEX - naminiai augintiniai ir gyvuliai

naminiai augintiniai ir gyvuliai

ALEX - namų dulkės, maisto erkės, parazitai

namų dulkės, maisto erkės, parazitai

ALEX - vaisiai, daržovės, prieskoniai

vaisiai, daržovės, prieskoniai

ALEX - pelėsiai ir grybeliai

pelėsiai ir grybeliai

ALEX - grūdinės kultūros

grūdinės kultūros

ALEX - žuvis, jūros gėrybės

žuvis, jūros gėrybės

ALEX - medžių žiedadulkės

medžių žiedadulkės

ALEX - riešutai, ankštiniai, sėklos

riešutai, ankštiniai, sėklos

ALEX - mėsa ir jos produktai

mėsa ir jos produktai

ALEX - pienas, jo produktai, kiaušiniai

pienas, jo produktai, kiaušiniai

ALEX - bičių ir vapsvų nuodai

bičių ir vapsvų nuodai

Kada rekomenduojama atlikti ALEX tyrimą?

 • Užsitęsęs nosies užburkimas;
 • Užsitęsusi ar sezoninė sloga (rinitas);
 • Nuolatinis čiaudulys;
 • Akių niežėjimas, paraudimas, ašarojimas; kosulio, dusulio priepuoliai;
 • Švokštimas;
 • Burnos gleivinės niežėjimas, patinimas valgant tam tikrą maistą;
 • Odos bėrimai, dermatitas, egzema, dilgėlinė;
 • Vaikams – neaiškios kilmės virškinamojo trakto sutrikimai;
 • Buvusios sisteminės ir gyvybiškai pavojingos anafilaksinės reakcijos;
 • Kai įtariama alergija maistui, augalų žiedadulkėms, namų dulkių erkėms, gyvūnams;
 • Kai alergiją įtaria gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

Pasiruošimas ALEX Tyrimui

Šiam tyrimui specialaus pasiruošimo nereikia, kraujas tyrimui gali būti paimtas bet kuriuo paros metu, pavalgius ir nepavalgius. Mėginiui tinkamas kapiliarinis kraujas iš piršto ar veninis iš venos, todėl tyrimas yra draugiškas ir vaikams, ir suaugusiems. Prieš tyrimo atlikimą nereikia nutraukti antialerginių vaistų vartojimo.

Visų ALEX tyrimo metu ištiriamų alergenų sąrašą rasite čia:

Atsisiųsti

Įprasta kaina

198.00

-