Skip to main content

Gripo A ir B viruso tyrimas (tepinėlis iš nosiaryklės)

Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, ar esate užsikrėtę gripo virusu, kad gydytojas laiku galėtų paskirti gydymą.

grįžti į sąrašą

13,00 

Aprašymas

Kam reikalingas tyrimas?

Tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, ar esate užsikrėtę gripo virusu, kad gydytojas laiku galėtų paskirti gydymą.

Kada reikia atlikti tyrimą?

Tyrimas atliekamas gripo sezono metu, taip pat tada, kai gydytojas nori nustatyti, ar paciento simptomų priežastis yra A ar B gripo virusas. Norint tinkamai gydyti gripą, tyrimas turi būti atliktas per 48 valandas nuo simptomų atsiradimo. Pagrindiniai simptomai: galvos skausmas, karščiavimas, šaltkrėtis, raumenų skausmai, silpnumas, nuovargis, nosies užgulimas, gerklės skausmas, kosulys, kai kada viduriavimas ir vėmimas. Asmenys gali susidurti su gripu ir ne gripo sezono metu, jeigu keliauja į kitas pasaulio šalis, kur gripo sezonas vyrauja kitu laiku.

Koks mėginys tyrimui yra reikalingas?

Nosiaryklės tepinėlis. Jis paimamas atlošus galvą tamponu, kuris švelniai įkišamas į nosies šnerves (apie 3-5 cm gylyje) ir po kelių sukamųjų judesių išimamas. Paėmimas yra neskausmingas, gali šiek tiek kutenti ir sukelti ašarojimą. Vaikams mėginio paėmimui gali būti naudojamos nosies skalavimo ir nusiurbimo priemonės. Gerklės tepinėlyje yra mažiau virusų nei nosiaryklės tepinėlyje, todėl šis nėra tinkamas greitiems tyrimams.

Kaip pasiruošti tyrimui?

Specialaus pasiruošimo nėra.

Ką reiškia mano rezultatai?

Teigiamas rezultatas su didele tikimybe parodo, kad tiriamasis serga A arba B gripu, todėl reikia pradėti antivirusinį gydymą. Tačiau šis teigiamas rezultatas nenurodo, kokio tipo viruso padermė yra atsakinga už infekciją, kokia bus gripo eiga (lengva ar sunki), ir ar galima tikėtis komplikacijų po gripo. Neigiamas rezultatas gali reikšti, kad tiriamasis serga kita infekcija arba tai, kad viruso dalelių skaičiaus mėginyje nepakako virusui aptikti. Taip gali nutikti dėl netinkamo mėginio paėmimo arba tyrimą atliekant per vėlai – praėjus kelioms dienoms po simptomų atsiradimo.

Susiję tyrimai

RS viruso tyrimai, ASO, gerklės tepinėlis dėl streptokokinės infekcijos, skreplių pasėlis dėl bakterinių ir/arba grybelinių infekcijų. Tuberkuliozės tyrimai. Uždegimo žymenys: CRB, ENG.

Susijusios būklės/ligos.

Kitos bakterinės ar virusinės kvėpavimo takų infekcijos (RS viruso, tuberkuliozė)