Skip to main content
Reumatoidinis faktorius (RF) – kiekybinis tyrimas

Reumatoidinis faktorius (RF) – kiekybinis tyrimas

RF tyrimas yra naudingas diagnozuojant reumatoidinį artritą, Sjogreno sindromą ar kitas jungiamojo audinio autoimunines ligas.

grįžti į sąrašą

12,00 

Aprašymas

Kam reikalingas tyrimas?

RF tyrimas yra naudingas diagnozuojant reumatoidinį artritą, Sjogreno sindromą ar kitas jungiamojo audinio autoimunines ligas.

Kada reikia atlikti tyrimą?

RF tyrimą gydytojai paskirs reumatoidiniam artritui (RA) diagnozuoti arba atskirti RA nuo kitų artrito formų ar būklių, kai pasireiškia sąnarių skausmas, uždegimas, rytinis sąnarių sustingimas, patinimas, gumbai po oda ir, ligai progresuojant, sąnarių kapsulių patinimas, kremzlių ir kaulų nykimas, kurie stebimi radiologinio ištyrimo metu.
Tyrimas taip pat bus atliekamas Sjogreno sindromui diagnozuoti, kuris pasireiškia stipriu burnos džiūvimu, akių sausumu, odos sausėjimu, sąnarių ir raumenų skausmais.

Koks mėginys tyrimui yra reikalingas?

Kraujas paimamas iš rankos venos.

Kaip pasiruošti tyrimui?

Nereikia.

Ką reiškia mano rezultatai?

Teigiami (arba padidėję) RF rezultatai pasireiškia daugeliu RA atvejų (70-90 %) ir 75-95 % pacientų, sergančių Sjogreno sindromu. Pastarasis taip pat pasireiškia daugeliui pacientų, kuriems diagnozuotas RA. Tiek RA, tiek Sjögreno sindromas dažniau pasitaiko moterims, kurios RA suserga apie 2-3 kartus dažniau, o Sjögreno sindromas – 90 % dažniau moterims.
Neigiamas (arba normalus) RF rezultatas neatmeta RA ar Sjogreno sindromo diagnozės ir yra būdingas maždaug 20 % pacientų, sergančių šiomis ligomis.
Teigiamas (arba padidėjęs) RF rezultatas pacientams, kuriems nėra žinomas RA, gali būti dėl endokardito, sisteminės raudonosios vilkligės, tuberkuliozės, sifilio, sarkoidozės, vėžinių susirgimų, virusinių infekcijų, kepenų, plaučių ar inkstų ligų. Šioms būklėms diagnozuoti ar stebėti RF tyrimai neatliekami.
Teigiamas (arba padidėjęs) rezultatas gali atsirasti ir pacientui po odos persodinimo iš žmogaus, kurio genetinis profilis nėra identiškas.
Neigiamas (arba normalus) tyrimo rezultatas reiškia, kad pacientas neserga RA arba liga yra ankstyvoje stadijoje arba kad pacientas yra remisijos (sveikimo) stadijoje.
RF rezultatai turi būti interpretuojami su kitais tyrimais (pvz., CRB, ENG) atsižvelgiant į klinikinius simptomus.
Kai kurie vaistai hipertenzijai gydyti padidna RF rezultatą.

Susiję tyrimai

Anti-CCP, ANA, ANCA, ENA, ENG, CRB, bendras hematologinis tyrimas

Susijusios būklės/ligos.

Reumatoidinis artritas, Sjogreno sindromas, Raynaud sindromas, sklerodermijas, autoimuninės skydliaukės ligos, sisteminė raudonoji vilkligė