Šlapimo tyrimai

Tyrimui tinkamiausias rytinis šlapimas. Prieš surenkant šlapimą būtina apiplauti lytinius organus. Tyrimui renkama vidurinė šlapimo porcija į specialų konteinerį arba išplautą verdančiu vandeniu stiklinę ar plastmasinę tarą. Specialų konteinerį šlapimo tyrimui Jūs galite įsigyti vaistinėse.

PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI PACIENTUI, BESIRUOŠIANČIAM ŠLAPIMO TYRIMAMS:
  • Motermis nerekomenduojama šlapimo tyrimą atlikti mėnesinių metu, o 2-3 dienos po jų. Tokiame šlapimo tyrime didelė tikimybė aptikti kraujo ląstelių - eritrocitų.
  • Tyrimo rezultatai bus netikslųs, jei šlapimas surinktas su priemaišomis (išmatomis, dezinfekcinėmis priemonėmis, pudra, riebalais). visos priemaišos, nors ir nepastebimos, gali keisti šlapimo tyrimo rezultatus, todėl labai svarbu teisingai surinkti šlapimo mėginį.
  • Prieš turimą nusiplaukite muilu rankas ir lytinius organus. Gerai nuplaukite paprastu vandeniu. Nusausinkite išorinius lytinius organus. Muilas dezinfekuoja odos paviršių, todėl mikroorganizmai nepatenka į šlapimo mėginį. Švariai nusiplovus ir nusausinus užtikriname, kad į šlapimo mėginį nepateks priemaišų (net ir vandens).
  • Šlapimą tyrimui rekomenduojama surinkti tik į vienkartinius indelius, kuriuos galite įsigyti laboratorijose arba vaistinėse. Taip užtikrinama, kad į surinktą šlapimą nepateks kitos medžiagos, kurios gali keisti šlapimo tyrimo rezultatus. Pvz. riebalų, baltymų likučiai ir kt.
  • Tyrimui rekomenduojama surinkti tik rytinį šlapimą. Tyrimui surinkite tik vidurinę šlapimo porciją, t.y. pirmajai šlapimo porcijai leisti tektėti į klozetą, surinkti vidurinės šlapimo porcijos apie 50-100 ml, o likusį šlapimą leisti tekėti į klozetą. Šlapimo tyrimui atlikti reikia apie 30-50 ml (minimalus kiekis - 10 ml). Taip užtirkinama, kad į surinktą šlapimą nepateks kitos medžiagos, kurios gali keisti šlapimo tyrimo rezultatus. Pvz.: riebalų, baltymų likučiai ir kt.
  • Ant indelio užrašykite savo vardą, pavardę, gimimo metus, ėminio surinkimo laiką. Pažymėtas indelis suteiks daug informacijos laboratorijos darbuotojams bei neleis pasimesti mėginiui.
  • Šlapimo mėginį ištyrimui į laboratoriją būtina pristatyti per 2 valanas.