Erkės ištyrimas dėl erkinio encefalito (PGR)

Tik Vilniuje, Antakalnio g. 72 yra galimybė paimti ginekologinį tepinėlį moterims.
Tepinėlio paėmimo kaina 9 Eur.

Original price was: 38,00 €.Current price is: 29,00 €.

Erkės pačios ligų nesukelia, tačiau perneša užkrečiamųjų ligų sukėlėjus: virusus ir bakterijas. Siurbdama kraują erkė užsikrečia bei perduoda ligos sukėlėjus žmogui ar kitam gyvūnui. Lietuvoje erkių užkrėstumas erkinio encefalito bei Laimo ligos sukėlėjais yra vienas didžiausių Europoje.

Erkės pačios ligų nesukelia, tačiau perneša užkrečiamųjų ligų sukėlėjus: virusus ir bakterijas. Siurbdama kraują erkė užsikrečia bei perduoda ligos sukėlėjus žmogui ar kitam gyvūnui. Lietuvoje erkių užkrėstumas erkinio encefalito bei Laimo ligos sukėlėjais yra vienas didžiausių Europoje. Kasmet Lietuvoje suserga iki 3 tūkstančių žmonių Laimo liga ir iki 500 žmonių erkiniu encefalitu. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečiama įsisiurbus infekuotai erkei, o erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir vartojant nevirintą ožkų ar karvių pieną.

Įsisiurbus erkei ją būtina kuo greičiau ištraukti specialiu traukikliu ar pincetu. Ištrauktą erkę galima atnešti į laboratoriją ištyrimui. Jei erkė neužkrėsta ligos sukėlėjais, tuomet galite būti ramūs,  kad erkė Jūsų neužkrėtė. Jei erkėje nustatomi ligos sukėlėjai, tuomet rekomenduojama iki 28 dienų stebėti savo sveikatos būklę, ir pasireiškus ligos simptomams, panašiems į gripą ar peršalimą, kreiptis į gydytoją dėl kraujo laboratorinių tyrimų atlikimo bei gydymo paskyrimo. Laboratorinius antikūnų tyrimus iš kraujo dėl susirgimo Laimo liga arba erkiniu encefalitu rekomenduojama atlikti ne anksčiau kaip po 14 dienų nuo užkrėstos erkės įsisiurbimo dienos.

Tyrimo metodas: polimerazinė grandininė reakcija (PGR)

Tiriamoji medžiaga: gyva arba negyva erkė (erkė privalo būti su galva).

Tiriamosios medžiagos stabilumas ir laikymo sąlygos iki pristatymo į laboratoriją:

Gyvą erkę laikyti šaldytuve (2–8°C) iki 7 dienų indelyje su drėgna servetėle

Negyvą erkę laikyti šaldytuve (2–8°C) iki 3 dienų.

Norminiai dydžiai: ligos sukėlėjo nerasta.