Data: 2018-10-02

Save raminate, kad širdis visada pasiunčia aiškų pavojaus signalą? Rizikuojate lemtingai suklysti. Verčiau paskubėkite profilaktiškai atlikti pažangius kraujo tyrimus – dabar jie žymiai pigesni  Medicina practica  laboratorijoje.

Kai suskausta krūtinę, širdies liga paprastai jau būna pažengusi. Žmogus daug metų gali nejausti jokių aterosklerozės požymių, kol netikėtai ištinka bėda. Dar stebimasi, kad miokardo infarktas pakerta jau trisdešimtmečius, bet toks yra šiuolaikinio įtempto gyvenimo rezultatas.

Vis tik dabar galime efektyviai kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis – pirmiausia būtina profilaktiškai atlikti pažangius kraujo tyrimus. Laiku pastebėjus blogus pokyčius daug lengviau sustiprinti sveikatą.

Matyt, daug kartų girdėjote apie „išprotėjusio“ cholesterolio pavojų kraujotakos sistemai. Kaip žinoma, per didelis blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekis įsiskverbia į kraujagysles ir palaipsniui jas užkemša. Todėl kraujo riebalus būtina kontroliuoti.

Čia į pagalbą ateina lipidograma. Šis kraujo tyrimas parodo bendrojo, gerojo, blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį.

Vienas iš pagrindinių aterosklerozės veiksnių – kraujagyslių uždegimas. Apie šį pavojingą procesą įspėja didelio jautrumo C reaktyvinio baltymo tyrimas  (dj-CRB). Jis gali padėti laiku pastebėti infarkto ar insulto pavojų net ir tiems rizikos grupės pacientams, kurių cholesterolis dar atitinka normą. Išsitirdamas dj-CRB žmogus turi nesirgti infekcine liga.

Širdies ir kraujagyslių ligos dažniau užklumpa ir sergančiuosius cukriniu diabetu, turinčiuosius aukštą kraujo spaudimą bei nutukusius žmones. Todėl profilaktiškai verta išsitirti ir gliukozę.

Vis daugiau gyvybių nusineša širdies nepakankamumas. Deja, ši lėtai progresuojanti liga dar dažnai laiku nepastebima. Tačiau ūmų ir lėtinį širdies nepakankamumą greitai padeda diagnozuoti NT-pro BNP tyrimas. Jis leidžia įvertinti ir gydymo efektyvumą.

Širdį galima apsaugoti laiku, svarbu – paskubėti išsitirti!

Kitos aktualijos