Galvos skausmas – tai terminas, kuriuo apibrėžiame skausmą galvos ir sprando srityje. Svarbu atskirti pirminį galvos skausmą nuo antrinio. Pirminis galvos skausmas, kuris mus kamuoja dažniausiai, siejamas su stresu, raumenų spazmais ir įtampa. O antrinį galvos skausmą sukelia rimtos pagrindinės ligos: infekcijos, sužalojimai ar navikai.

Pirminis galvos skausmas nekelia pavojaus gyvybei, tačiau nuo jo kenčia daugybė žmonių. Žinoma dešimtys galvos skausmo tipų. Geriausiai žinomas tipas – migrena. Ji pasireiškia pulsuojančiu skausmu ir labai dideliu jautrumu šviesai ir garsui. Dėl to migrenos priepuoliai sutrikdo normalų gyvenimą.

Bent vieną kartą per metus galvos skausmą patiria kiekvienas, tačiau kai kurie žmonės – daug dažniau. Kai kuriuos žmones kankina recidyvuojantis, arba lėtinis, galvos skausmais. Jiems gali padėti pagal „ImuPro“ sudaryta dieta.

Galvos skausmas, ypač migrena, dažnai siejamas su uždegiminėmis reakcijomis, kurias palaiko IgG nulemta maisto alergija. „ImuPro“ padeda nustatyti kiekvienam asmeniui būdingus provokacinius maisto produktus ir juos riboti. Tada sumažėja uždegiminių reakcijų ir simptomų.

„ImuPro“ gali padėti pacientams, kenčiantiems nuo pirminio galvos skausmo. Nustatyta, kad yra ryšys tarp organizmo reakcijų į maistą ir migrenos simptomų. Tai nėra paprastas teiginys. Jis buvo įrodytas dviejuose dvigubai koduotuose atsitiktinės atrankos kryžminiuose klinikiniuose tyrimuose, kuriuose „ImuPro“ dieta patikimai pakeitė pacientų simptomus:

  1. Alpay ir bendraautoriai (2010) pademonstravo, kad migrena sergantys pacientai, kurie laikosi eliminacinės dietos, sudarytos pagal „ImuPro“ rezultatus, migrenos priepuolių patyrė 32 % rečiau, o migrenos skausmo trukmė sutrumpėjo 29,6 %, palyginti su pacientais, kurie laikėsi nemodifikuotos dietos. Be to, kur kas sumažėjo pirmosios pagalbos vaistų poreikis. Kai kurie pacientai visiškai pasveiko.
  2. Aydinlar ir kolegos (2013) pastebėjo, kad pacientams, kurie laikėsi „ImuPro“ eliminacinės dietos dešimt dienų, migrenos priepuolių skaičius ir trukmė sumažėjo 44 %. Palyginti su provokacine dieta, eliminacinės dietos besilaikančių pacientų gyvenimo kokybė pagerėjo.

Tai rodo, kad „ImuPro“ IgG maisto alergijos testas ir unikalus „ImuPro“ principas gali labai padėti žmonėms, sergantiems migrena ir besiskundžiantiems galvos skausmais.