Informaciniai straipsniai

Vitamino D stygius prikviečia ligas. Ką daryti?

Autorius 2019/02/26 No Comments

Vitaminas D ypač svarbus mūsų sveikatai, tačiau per žiemą jo atsargos senka. Dabar vitamino D tyrimui 50% nuolaida, kaina tik 7.50 Eur MEDICINA PRACTICA laboratorijoje.

Įspėjama, kad vitamino D stygius gali būti susijęs su širdies ir kai kurių vėžinių ligų, cukrinio diabeto, tuberkuliozės, reumatoidinio artrito, psoriazės, išsėtinės sklerozės, Alzheimerio ligos, depresijos, kitų sunkių susirgimų didesne rizika. Jis reikalingas kaulams bei dantims, saugo nuo raumenų silpnumo, padeda geriau priešintis gripui ar peršalimams.

Saulės vitamino badas būna ir viena iš pavasarinio nuovargio priežasčių. Todėl labai svarbu laiku kontroliuoti jo kiekį organizme. Tai lengvai padeda padaryti pažangūs kraujo tyrimai.

Jei 25 (OH) D3 tyrimas parodo sumažėjusį saulės vitamino kiekį, padėtį gali pagerinti maisto papildų vartojimas. Taip pat patariama daugiau valgyti riebios žuvies, kepenėlių, kiaušinio trynių, sviesto ir kitų produktų, turinčių vitamino D.

Daugiausia šio vitamino gauname saulės spinduliams veikiant odą – net 80–90 proc. O kiek laiko Lietuvoje galime pasidžiaugti saulės voniomis? Neatsitiktinai pavasariop vitamino D trūksta daugumai mūsų šalies gyventojų.

Labai svarbu laiku pastebėti saulės vitamino stygiaus pradžią. Tačiau be kraujo tyrimo apie tai lieka tik spėlioti, nes vitamino D deficito simptomai išryškėja gerokai vėliau – kartais net ir po dešimtmečio.

Beje, pavojų sveikatai sukelia ir per didelės vitamino D papildų dozės. Šios rizikos taip pat padeda išvengti vitamino 25 (OH) D 3 tyrimas.

https://medicinapractica.lt/vitaminas-d/